Kaveri vei kaverin

Anonyymi

Onko väärin tuntea surua/pahaa oloa siittä, et susta tuntuu, et kaveri vei sun kaverin. Mul oli tämmöne äijjäkaveri, jonka kaa oli vähän juttua mut lopulta päätettiin vaa olla kavereita. Sitte pari kertaa olin tän mun kaverinkanssa hengaamas tän äijjänkaa. Sitte ei olla lähiaikoina hengattu tän äijjänkaa, vaikka oon kyselly sitä pihalle, mut näyttää vaa siltä ettei sen aika riittäis. Mut kumminki aina somesta näkee, ett just tän mun kaverin kanssa on pihalla. Näyttää myös siltä, että tää mun kaveri yrittäis peitellä asiaa. En oo puhunu tästä mun kaverinkaa, koska musta tuntuu et aivan liian noloo puhuu tästä, kumminki juoruu eteenpäi asiasta tai halveksii. Ei heillä näytä mitään romanttista olevan sentään, mutta tää äijjä oli ihan helkutin kauan mun paras kaveri.

3

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyhmä äijä. Jätä se.

    • Anonyymi

      Joku on katsonut liikaa solsidania, hyvä sarja se kyllä on.

    • ei ole väärin tuntea surua siitä, että olit läheinen jonkun henkilön kanssa ja nyt hän ei enää halua aktiivisesti tavata. monesti, kun on ollut jotakin juttua toisen kanssa se on vaikea saada sen jälkeen ystävyyssuhdetta samanlaiseen neutraaliin tilaan, jossa se oli aiemmin. itse kehoittaisin sinua ottamaan asian puheeksi ystäväsi kanssa ja kertomaan, että susta tuntuu pahalta, kun olitte aiemmin niin läheisiä ja nyt kyseisellä henkilöllä ei enää tunnu olevan aikaa sinulle ja katsoa miten hän reagoi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      66
      4454
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      104
      3727
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3341
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1896
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1893
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1139
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      89
      903
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      851
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      108
      834
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe