Valmistujaiset lähestyvät ja pitäisi miettiä jonkinlaista kolttua päälle. Onko kenelläkään ajatuksia mekon tyylistä/väreistä tai ylipäätänsäkin mitään ideoita? Mulla on punertavat luonnonkiharat hiukset ja sini-vihreät silmät. Olin ajatellut jonkinlaista olkaimetonta puolipitkää mekkoa (ihan hakoteillä?). niin, ja jos tiedätte hyviä liikkeitä mistä kannattaisi lähteä vaatteitä etsimään olisi tosi kiva juttu. Myös kampausideoita saa laittaa :)
tarvitaan ideoita
Susaz
1194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mulla on myös sellainen olkaimeton, puolipitkä 50-luvun mekko. Tosin nyt näyttäis olevan toi 50-luku kovinkin pinnalla, joten tuskin erottuu joukosta :/ Mut olen aina pitänyt tuollaisesta Marilyn-tyylistä :D
Suosittelisin sulle jotain vihreetä, sopis varmaan ainakin silmiesi ja hiustesi väriin. Sellanen lohenpunainen vois myös olla kiva. Noita molempiahan nyt tähän aikaan kaupoista löytyy vaikka millä mitalla. Ja niistä kaupoista.. Kannattaa katsella ainakin Halosen, Sokoksen ja Stockan valikoimia. Niissä on mielestäni sopiva hintaluokka ja silti myös nuorekkaita (juhla-)kokoelmia.