Tietääkö raati mikäs toi "Edge" versio on?
Mahdollisestivanha "Mate" vaimikä
Linux Mint 64bit Chinnamon Edge?
9
98
Vastaukset
Täällä selitys: https://linuxmint-user-guide.readthedocs.io/en/latest/edge.html
Eli siinä on uudempia ajureita kuin normaalissa versiossa, mutta se ei ole yhtä vakaa. Tuota ei pidä käyttää jos normaali versio toimii.- Anonyymi
Ok. Kiitos ja kumarrus tiedosta, empä sitten asenna sitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ok. Kiitos ja kumarrus tiedosta, empä sitten asenna sitä.
Turha kiitellä kun se oli valetta!
- Anonyymi
Siletä tulee Window-linuks-truibutin joka pistää n. 200 000 000 konetta vuosittain romuksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siletä tulee Window-linuks-truibutin joka pistää n. 200 000 000 konetta vuosittain romuksi.
Jos otat, älä aja, elä kirjoittele ja käyttäydy siivosti.
- Anonyymi
Minun piti asentaa, Emolevy B550 ja prossu Ryzen 5950X, eli uudemmalle koneelle ehdottomasti tuo Edge-levykuva.
- Anonyymi
Taas neuvotiin väärin,, Mint Chinnamon Edge ,ssä on uusin ydin..Kernel. Voi olla ebävakaa kun on tavallaan testi.
- Anonyymi
Jos et voi käynnistää tai asentaa Linux Mintia, koska laitteistosi on liian uusi eikä sitä ole tunnistettu oikein, etsi “Edge” ISO-kuvaa.
Säännöllisten ISO-kuviensa lisäksi Linux Mint tarjoaa joskus "reunan" ISO-kuvan uusimmalle julkaisulleen. Tämän kuvan mukana toimitetaan uudempia komponentteja, jotta se voi tukea uusimpia laitteistopiirejä ja laitteita.
Varoitus
Edge ISO -kuva ei ole yhtä vakaa kuin muut ISO: t, eikä se välttämättä tue yhtä monta valmistajan ohjainta. Käytä sitä vain, jos et voi käynnistää tai asentaa muiden ISO-standardien kanssa.
- Anonyymi
Kanattaa poestaa tuommoinen linkkura. Nii!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262688
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562167Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241737- 1291538
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641298- 681293
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711220- 891065
- 90989
- 128931