Hyvät naiset. Se mitä teille opetetaan Herran tahtona on oikeasti herrojen tahto. Eli ei mitään tekemistä Jumalan kanssa, vain miesten.
Naisten asema lestadiolaisuudessa
Anonyymi
3
250
Vastaukset
- Anonyymi
Niin ja kuka tämän hoksasi😃?
- Anonyymi
Kaikki uskonnot on väärässä. Sillä ne uskoo moniin eri jumaliin. Silti Jumalia on vain yksi. Kaikkien maiden ja uskontojen ainoa.yksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki uskonnot on väärässä. Sillä ne uskoo moniin eri jumaliin. Silti Jumalia on vain yksi. Kaikkien maiden ja uskontojen ainoa.yksi.
Kaikkien meidän yhteinen.ei erottava vaan yhdistävä. Ainoa oikea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1211807Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2661524- 681409
- 751372
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991117Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531116- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893