Miehen kiinnostus

Anonyymi

Mies viestitteli alkuun tiiviisti.
Nyt kertoi kiireestä(aikuinen työssä käyvä) kerroin, ettei kannata tuhlata molempien aikaa ja voi lopettaa viestittelyn jos ei kiinnosta.
Nyt onkin kiinnostunut( kertoi viestissä) ja laittoi pari viestiä perään eli en laittanut itse seuraavana päivänä ensin), mutta ei jää pitkäksi aikaa keskustelemaan.
Mikä tälläinen logiikka?
Ihmettelen kovasti.. Miksi näin 🤦🏻‍♀️💁‍♀️

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Leikkii sun tunteilla. Keskenkasvuinen tapaus. Haluaa vain roikottaa. Älä tuhlaa tuommoiseen tyyppiin aikaasi

      • Anonyymi

        Voihan tuo olla


      • Anonyymi

        Mutta miksi jos ehdottaa itse tyypille, että ei tarvitse.


    • Anonyymi

      Voihan sillä miehellä olla oikeesti kiirettä töissä tai muussa elämässä.
      Monilla ihmisillä kun on työn lisäksi muitakin velvollisuuksia (esim. jos on lapsia tai vaikka huonokuntoiset vanhemmat tai muita läheisiä) tai sillä on joku muu homma kesken. Ei kaikki pysty olemaan pelkästään puhelin kädessä viestittelemässä.

      • Anonyymi

        Tuotakin ajatellut myös😊 ja vastailee kun ehtii kyllä🙈 testasin myös, etten laittanut ensin ja tuli viesti 😊


      • Anonyymi

        Myös itsellä on muuta kuin puhelin kädessä koko ajan, välillä toki 😊


      • Anonyymi

        Pötypuhetta. Jos oot oikeasti kiinnostunut, niin susta kuuluu. Ja varsinkin, jos ensin on viestitelty paljon ja sit tilanne muuttuu.. Valitettavasti sen kiinnostus on mennyt ohi tai sillä on toinen testissä...


    • Anonyymi

      En aina ymmärrä tätä tiivistä viestittelyä.. Itse olen kylläkin nainen ja joo, jos ihastun niin haluaisin pitää kyllä yhteyttä paljon mutta sitten tavallaan "väsyy" jos pitää koko ajan olla viestittelemässä. Tulee pidettyä malttia jo heti alusta lähtien koska yleensä siinä käy sitten niin että jos on tullut viestiteltyä todella tiiviisti ja se kun laantuu oikeasti normaalitasolle niin se herkästi tulkitaan että kiinnostus loppui tai jotain..

      • Anonyymi

        Minulla ei ainakaan kiinnostus lopahda vaikka ei viestitelläkään kokoajan. Luotan rakkaaseen. Toki olisi hyvä olla jotain rutiinia viestittelyn. Että tietää odottaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3193
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2905
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2162
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1605
    5. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      6
      1379
    6. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1369
    7. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1354
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1321
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      14
      1317
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1285
    Aihe