Mistä tietää katuuko entinen puoliso eroa?

Minä vähän luulen, että katuu.

Luin jutun lehdestä, jossa sanottiin, että useimmat katuvat.
13999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ihan pelkän lehtijutun takia ei kannata tuota epäillä. Itse ainakaan en kadu. Päinvastoin kadun sitä, etten eronnut aiemmin.

Äänestä
  • Samoin mietin minäkin.

    Äänestä

Itse en ainakaan kaipaa.
Eiköhän juuri siksi erota, kun se toinen ei vain ole oikea itselle.

Äänestä

Olette eronneet, kummallakin elämä jatkuu erikseen.
Hyväksy se ja käännä ajatuksesi tulevaisuuteen.

Äänestä
  • Mikä tulevaisuus on??? Siis tarkoitan että miten vanha saa olla kun vielä kerkeet ajatella tulevaisuutta???

    Äänestä

En todellakaan kadu.

Äänestä

Ero kannattaa aina ! Siinä luodaan mahdollisuus uudelle elämälle ja suhteelle . SE on hienoa

Äänestä

Ei eroa voi katua, mutta väittäisin että eronneet katuvat varmaan ennenminkin avioitumistaan. Avioliitto, joka päättyy eroon on haaskattua elämää väärän ihmisen kanssa ja sellaista ei kukaan halua.

Äänestä
  • Aikoinaan toinen halusi naimisiin. Ilmeisesti yleisen mielipiteen takia. Suunniteltu lapsi tulossa. Itse en välittänyt koko naimisiin menosta ja sanoin sen myös, kun ei muuttanut mitään.

    Oma pää olisi vain pitänyt pitää. Joutui vain kummalliseen asenteiden verkkoon. En pitänyt sormuksia. Kysyttiin, että oletko oikeasti naimisissa. Puolisoni ei antaisi olla ilman sormuksia jne.... Loputtomasti tyhmiä kysymyksiä ja mielipiteitä.

    Enkä tullut hullua hurskaammaksi koko avioliitossa olon aikana. Yhtä tyhjän kanssa!

    Äänestä

Miehet+jauhaa+eksistään+hamaan+loppuun+asti.+Luultavasti+katuvat+ja+paljon+(muutakin+kuin+vain+eroa).Naiset+käsittelevät+eroa+paljon+etukäteen,+harva+katuu.+Aina+voi+palata+takaisin.+Naiset+palaa+1%:n+todennäköisyydellä,+miehet+haluaisivat+palata+99%:n+todennäköisyydellä.+Hassu+maailma.

Äänestä
  • Nyt kun on Thaimaalainen nainen, elämä on onnellinen. On hienoa kun voi luottaa toiseen ihmiseen, joka tilanteessa. Hän on minua varakkaampi, ettei mistään ostosuhteesta ole kyse.
    Hän puhuu aina kauniisti. Jaksaa aina kannustaa ja tukea.

    Hän ei koskaan syytä tai hauku. Ongelmien ratkaiseminen on helppoa, koska ei tarvitse puolustautua. Voimmekin keskittyä riitelyn sijaan ongelmaan. Ongelmien ratkaisemisen tavoitteena on aina yhteinen etu. Meille paras.

    Hän ei koskaan vähättele. Hän tulee onnelliseksi, kun voi tehdä muita ihmisiä onnelliseksi.

    Hän on liian hyvä ihmiseksi, muuten täydellinen.

    Suomiliitto tuntuu idiotismilta näin jälkikäteen.

    Äänestä

80%+eronneista+ei+kadu+eroa+vaan+pitää+eroa+hyvänä+ratkaisuna+noin+vuoden+päästä+erosta.+Eli+käräjien+lisäksi+monet+jätetytkin+(+aijai,+nyt+tuli+laskettua+leikkiä+vakavalla+asialla).

Äänestä
  • Siis jättäjien lisäksi monet jätetytkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minä vähän luulen, että katuu.

Luin jutun lehdestä, jossa sanottiin, että useimmat katuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu