Irtosuhteet ja yhden illan jutut, tapailu-suhteet, nettisex-palstat ym. on nyt loppu. On tullut itselleni selväksi että haluan oikean vakavan parisuhteen joka johtaa avioliittoon.
Jos ei löydy suomalaista miestä joka haluaa muutakin kuin netistä bongattua p*noseuraa, tai jatkaa sitä suhteissakin, niin sitten katsellaan ulkomaan miehiä. Vaikka syvästi uskovaisia vakaumukseltaan(vaikka itse en kuulu mihinkään uskontoon).
Ei ole pienintäkään epäilystä, ettenkö löytäisi tältä maapallolta sellaista miestä. On niitä yliluonnollisempiakin asioita täällä tapahtunut.
En enää suo ajatustakaan seksille ilman henkistä ulottuvuutta ja aitoa välittämistä toiseen, ja täydellistä sitoutumista liittoon.
Irtoseksillä elämänsä täyttäviä miehiä en enää vilkaisekkaan, en edes netissä käy sivuilla joissa näitä liikkuu.
Mikä vapauden tunne, kun voin olla aidosti oma itseni, enkä sitä mitä nykyään pidetään modernina, liberaalina, kaikin puolin hyvänä piirteenä ihmisessä eli hulvatonta seksi-iloittelua kaikkien kanssa, ja "itsensä toteuttamista".
Minä toteutan itseäni tästä lähtien täysin väärällä tavalla yleistä mielipidettä vastaan.
Selibaatista avioliittoon
Anonyymi
0
71
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8837J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756