Irtosuhteet ja yhden illan jutut, tapailu-suhteet, nettisex-palstat ym. on nyt loppu. On tullut itselleni selväksi että haluan oikean vakavan parisuhteen joka johtaa avioliittoon.
Jos ei löydy suomalaista miestä joka haluaa muutakin kuin netistä bongattua p*noseuraa, tai jatkaa sitä suhteissakin, niin sitten katsellaan ulkomaan miehiä. Vaikka syvästi uskovaisia vakaumukseltaan(vaikka itse en kuulu mihinkään uskontoon).
Ei ole pienintäkään epäilystä, ettenkö löytäisi tältä maapallolta sellaista miestä. On niitä yliluonnollisempiakin asioita täällä tapahtunut.
En enää suo ajatustakaan seksille ilman henkistä ulottuvuutta ja aitoa välittämistä toiseen, ja täydellistä sitoutumista liittoon.
Irtoseksillä elämänsä täyttäviä miehiä en enää vilkaisekkaan, en edes netissä käy sivuilla joissa näitä liikkuu.
Mikä vapauden tunne, kun voin olla aidosti oma itseni, enkä sitä mitä nykyään pidetään modernina, liberaalina, kaikin puolin hyvänä piirteenä ihmisessä eli hulvatonta seksi-iloittelua kaikkien kanssa, ja "itsensä toteuttamista".
Minä toteutan itseäni tästä lähtien täysin väärällä tavalla yleistä mielipidettä vastaan.
Selibaatista avioliittoon
Anonyymi
0
59
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905393
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744719Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1334682Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702124- 971766
- 991627
- 2571517
- 3561222
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581054- 2001021