Mistä tunnistaa jämämies?

Kertokaa jämämiehen tuntomerkit?
Eroaako jämämies jotenkin jännämiehestä?
10152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä eroaa se on jännämiehen vastakohta ja irvikuva ja pilkankohde eli on ammattikoulun käynyt köyhä duunari niin pieni on palkka että hävettää ja on tavallinen normaali aito suomalainen mies ja perhekeskeinen eli sille vaimo koti lapset on tärkein eli aito oikea mies jollaiseksi luoja on luonut miehen no heitä ei enään ole montaa maailmassa ja ennustettu että viimeinenkin poistuu tällä vuosisadalla no aino vika heissä on pieni palkka afrikassa orjatkin tienaa enemmän

Äänestä
  • Niin miltä se näyttää?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin miltä se näyttää?

    Se näyttää mieheltä aidolta ja oikealta ja ei jää epäselväksi etteikö ole mies ja ihminen jossa huokuu testosteroiini eli aito vahva oikea uros

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se näyttää mieheltä aidolta ja oikealta ja ei jää epäselväksi etteikö ole mies ja ihminen jossa huokuu testosteroiini eli aito vahva oikea uros

    Riippuu missä päin suomea asuu niitä ei enään joka paikassa ole vaan pienellä määrätyllä alueella asustavat ehkä jos lomailee niin voivat olla missä päin suomea vaan mutta muutoin kotikonnuillaan ja luonto dokumenteissa tullut ettei niitä ole muualla maailmassa kuin suomessa ja sekin määrätyssä kunnassa niin ei tosiaan ole montaa eli harva näkee niitä niin ei näe koko elin aikana

    Äänestä

Jämällä on pienempi🤫

Äänestä

Sanovat olevansa kilttejä ja kunnollisia eli valehtelevat..

Äänestä
  • Valehtelu kuuluu jännämiehille ja jämät ei valehtele kyllä he ovat kilttejä ja kunnollisia ja luotettavia mut tietysti ymmärrän sinua ja luulet että samanlaisia kuin jännät koska et ole koskaan nähnyt heitä tai ollut jämän kanssa ja luulet että nekin olis jänniä

    Äänestä

Minäpä kuvailen: Koffin lippis päässä, nortti huulessa, sikspäkki kainalossa ja elämä pelkkää v t u s ta naa ja lätkää ja jotkut kollarit siihen vielä jalkaan lököttämään.

Äänestä
  • Ja karvanopat heiluu jossain autonp...skassa.

    Äänestä

Ei osaa yhdyssanoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kertokaa jämämiehen tuntomerkit?
Eroaako jämämies jotenkin jännämiehestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu