Olen niin yliherkkä. Herkkä olet sinäkin 😌 Pitää yrittää hillitä ja hallita omaa räiskyvää persoonaa. Sinua on helppo lähestyä ja sinun kanssasi on kiva jutella.
Se, että pitää jostakin ihmisestä on vielä viatonta. Ja tulee olemaankin. Olen nämä ihastumiset nähnyt ennenkin ja sen tuskan mitä ne voi aiheuttaa.. Ja töissä ei voi sekoilla.
Vaikka olen nuorempi, en ole kokematon.
Hyvää pääsiäistä ja hAli.
En tiedä miksi tuntuu tältä mies
6
646
Vastaukset
- Anonyymi
Hmm..siinä määrin samankaltainen kuvio menossa, että saisiko jotain tunnistetta, vaikkapa paikkakunnan? Voisitko kertoa tunteistasi hänelle?
- Anonyymi
Sivusta mutta kirjoittaisin minäkin suurinpiirtein kuin aloittaja. Haluaisin kertoa tunteistani kaikesta huolimatta mutta tarvitsen kyllä sen sysäyksen että toinen nostaisi asian esille. Jos sinulla on miehenä samankaltainen kuvio menossa niin voisitko itse kertoa tunteistasi hänelle? Jos et niin miksi et?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sivusta mutta kirjoittaisin minäkin suurinpiirtein kuin aloittaja. Haluaisin kertoa tunteistani kaikesta huolimatta mutta tarvitsen kyllä sen sysäyksen että toinen nostaisi asian esille. Jos sinulla on miehenä samankaltainen kuvio menossa niin voisitko itse kertoa tunteistasi hänelle? Jos et niin miksi et?
En todellakaan koe voivani kertoa tunteistani hänelle niin monista eri syistä johtuen 😞 En siltikään, vaikka hänkin vaikuttaa kiinnostuneen juuri minusta mm. elekielensä ja ajoitustensa perusteella. Lisäksi hän istuu tauoilla melkein aina viereeni, vaikka tilaa olisi muuallakin. Ruokaile siinä sitten kädet täristen.. Syistä lyhyesti: meillä on pieni, tiivis työyhteisö, jossa hän kuuluu johtoryhmään ja hän on minua merkittävästi nuorempi, mikä on enempi -, kuin , vaikka ajatusmaailmamme tuntuvatkin kohtaavan todella hyvin. Siihen yhtälöön lisäksi oma liki liiallinen herkkyys ja hyvien käytöstapojen tärkeyttä korostanut kasvatus ynnä muuta mukavaa, niin minusta ei vain ole kertomaan tunteistani hänelle 😞
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sivusta mutta kirjoittaisin minäkin suurinpiirtein kuin aloittaja. Haluaisin kertoa tunteistani kaikesta huolimatta mutta tarvitsen kyllä sen sysäyksen että toinen nostaisi asian esille. Jos sinulla on miehenä samankaltainen kuvio menossa niin voisitko itse kertoa tunteistasi hänelle? Jos et niin miksi et?
Sivusta vastaan, että jos korona on estänyt luonnolliset näkemiset niin sitten pitäisi saada etäyhteys työasioissa auki, varmasti yrittäisin ottaa asiaa puheeksi, mutta jos toinen tuntuu etäiseltä tai välttelevältä niin sitten en.
Joka tapauksessa siihen sen sysäykseen tarvitaan molempia osapuolia ja varovaista tunnustelua. Jos on yhteinen luottoystävä niin hänenkin kauttaan tiedustelu/vihjaaminen olisi loistava tapa. Nenä pystyssä asian siirtäminen kokonaan toisen vastuulle aiheuttaa ainakin itsessäni aivan vastaavan reaktion.
- Anonyymi
Kyllä haluan sut s ❤️
- Anonyymi
Hyvää yötä s ❤️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061