Annika Saarikko puhuu kuin vähä-älyisille

Anonyymi

Mutta sellainen puhuja kuin kuulijakunta. Kysymyksiin ei vastata vaan jaaritellaan pa*kaa jotta kuulijakunta unohtaa asian.
Voiko tällainen todella meidän Suomessa kusettaa osaa kansaa?
Keskustan kannattajat vaihtakaa äkkiä puoluetta, ette kai kehtaa tunnustaa tuon Saarikon äänestämistä?
Olin keskustalainen aikaisemmin nyt en enää ikinä, häpeän Saarikkoa.

11

52

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos tästä palstasta päättelee, niin suuri osa suomalaisista on vähä-älyisiä.

      • Anonyymi

        Eli keskustelu kielletty sinun mielestäsi? Kun eivät ole kanssasi samaa mieltä, tämä selvä, ja etukäteen tiedetty.


    • Anonyymi

      Kepulainen on vähä-älykkö.

    • Anonyymi

      No mutta pitäähän teidän Persujenkin ymmärtää Saarikon puhetta. Siksi tuo tyyli puhua.

      • Anonyymi

        Ihme sattumaa keskustan ministereillä. Lähes kaikki ministerinsä vuosien varrella näyttäisi syöneen maataloustukia saaneiden porsaankasvattajilta liikaa possua ?


      • Anonyymi

        Vau! ihan itsekö keksit tuon vastauksen?
        Tosin, perussuomalaiset ovat mielummin keskustelussa älykkäiden ihmisten kanssa, jotka ovat Suomen kansan hyvinvoinnista kiinnostuneita.
        Näitä EU:n perseennuolijoita riittää ja heidän hännystelijöitään valitettavasti pieni osa Suomesta, mutta ne häviävät tulevaisuudessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vau! ihan itsekö keksit tuon vastauksen?
        Tosin, perussuomalaiset ovat mielummin keskustelussa älykkäiden ihmisten kanssa, jotka ovat Suomen kansan hyvinvoinnista kiinnostuneita.
        Näitä EU:n perseennuolijoita riittää ja heidän hännystelijöitään valitettavasti pieni osa Suomesta, mutta ne häviävät tulevaisuudessa.

        Teidän älymystönne kirkkain tähti, Hakkaraisen Teuvo, onkin todennut Suomen olevan kaasiteetiltaan ihan liian vaatimaton hänen kaltaiselleen nerolle ja vaikuttaa nykyään täysipäiväisesti Hondurasissa sivistämässä maan nuoria naisia.


    • Anonyymi

      Saarikko on ihana henkisesti tasapainossa oleva persoonallisuushäiriötön nainen, oikein oivaa vaimoainesta, seuraava Presidentti.

    • Anonyymi

      "Älä hätäile, kaikki menee vain pahemmaksi"

    • Anonyymi

      Puhuu kannattajilleen.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe