mulla on aika epätasanen iho ja oon aatellu mennä ihotautilääkärille. missä sellanen on ja paljonko se suunnilleen maksaisi? minulla ei ole kuitenkaan liian paljon finnejä, mutta haluaisin niitä lopuistakin eroon, kuinka epätasainen naama pitäisi olla että voisi mennä lääkärille asti? kiitos TODELLA paljon kaikista vastauksista jo etukäteen.
voisiko joku kertoa??
liikaruma
3447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kannattaa nyt varmaan miettiä meetkö ihotautilääkärille hakemaan jonkun reseptinm, vai kosmetologille. Kannatan kyllä tuota jälkimmäistä, varsinkin jos iho ei aivan paskana. ensimmäinen maksaa aikas paljon! Niin kosmetologi voi neuvoa myös ja puhdistaa tietenkin ihosi. Millaiset tuotteet sulla nyt käytössä? Jos on sopivat tuotteet, niin ei varmaan auta muu kuin joku sopiva resepti.. NMiin ja suunnilleen joka kunnassa on varmasti oma ihotautilääkäri, mutta pelkkä käynti maksaa n. 50e!! Lääkärille voi mennä vaikka millaisella iholla, mutten tiedä kannattaako..... Anteeksi kirjoitus virheet, olen tässä alotellut ;) -Riikka
no voisin mennä kosmetologille kyllä. sitteku sinne varais ajan, ni mitä pitäis sanoo sinne? niinku et on huono iho ja näi vai? ja miten se sitten maksettais?käteisellä? kiitos sun vastauksesta!!
Voisit mennä ihan kosmetologille paikan päälle, niin että hän jo aikaa varattaessa näkisi sinun ihoa. Sanot vaikka, että haluat tasaisemman ihon ja kysyt, mitä kosmetologi sinulle suosittelee. Vertailet sitten vaihtoehtoja ja valitset mieleisen.
Voit maksaa käteisellä ja useimmissa paikoissa käy pankkikortti. Visa tai visa electron ei sitten välttämättä joka paikassa kelpaa.