Tosiaan on lapsuusystävästä kyse, ollaan otettu yhteyttä toisiimme somen kautta 7 vuoden jälkeen ja ollaan oltu sitä mieltä että nähdään irl ja että on kivaa olla taas kontakteissa, mutta me ei ikinä puhuta, kirjaimellisesti. Aina kun puhutaan tapaamisen järjestämisestä niin aina on joku mikä viivyttää sen, hän on aina kiireinen eikä pysty mitenkään tehdä aikaa sille kun taas minä voin koska tahansa mennä häntä näkemään. Silloin kerran hän oli kipeenä 2 viikkoa koska oli flunssaa mutta ei päivitelly mulle ollenkaan sen vointia ja sit siihe se vähä jäi, noh nyt on kulunu oisko sen 2 kuukautta? Kun otin häneen viimeks ja taas yhteyttä ja kyselin kuulumisia niin sillä aluksi kesti päivän vastata, sit kaks, sit neljä ja sit melkein viikko ja hän vastas TOSI lyhyesti mun viesteihin ja väitti olevansa kiinnostunut tästä suhteesta, sanoin hänelle et olis rehellinen et tahtooko olla yhteyksis/nähdä koska ei vaikuttanu ollenkaan siltä, hän sanoi että todellakin tahtoo ja on ollut vaan "tosi kiireinen", mut niinku, ei tässä ole järkeä, olin sit ymmärtäväinen hänen suhteen et okei, no ottaa sit yhteyttä muhun ku pystyy ja sovitaan se tapaaminen. Noh menny sen 2kk eikä mitään enkä usko et tulee ottaa yhteyttä koska olishan se vitun outoa ettei pysty millään saada aikaa mulle, ei ketään niin kiireinen ole ettei mitenkää pysty päivitellä mulle asiasta vaan antaa sen taas olla ja antaa mun ihmetellä, elikkä samaa rataa kuten enneki mennään ja haluun teidän mietteitä tähän, pitäis vaa vetää poikki mun mielestä koska ketään jota kiinnostais ei olis näin. Tässä vaan ei ole järkeää enään, musta tuntuu et se vaa valehtelee itelleen kun käytös näyttää ihan päinvastaista.
"Ystävän" käytös mietityttää..
0
123
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996886Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116630SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943844Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963771Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en673664Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103492Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03200Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62029Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161609