Jos olisitte riidelleet edellisenä iltana, suutuspäissään toinen toteaa että tää oli tässä ja sorrut harrastamaan seksiä toisen miehen kanssa. Heti aamulla saattekin sitten sovittua puolison kanssa riidan. Kertoisitteko miehelle tästä tai haluaisitko puolisosi kertovan tämän sinulle? Vai onko kertomisesta syntyvä haitta suurempi kuin hyöty?
Kertoisitteko puolisolle panosta
7
952
Vastaukset
- Anonyymi
Ensiks, ei pääsisi moista tilanetta syntyy mutta kuvittellaan tilanne, en kertois enkä haluis miehenikään kertovan, saa vain lisää pahaa kitkaa aikaiseksi.
- Anonyymi
Tieto lisää tuskaa se on fakta!
- Anonyymi
En kertois, kun ei ole pelkoa, että moista tapahtuis. Jos hyppäisin petipuuhiin jonkun toisen kanssa niin olisi jo päättänyt, että se aiempi suhde oli siinä ja paluuta ei ole.
- Anonyymi
Juuri näin
- Anonyymi
Hyvä, juuri näin. Muuten toimii todella keskenkasvuisesti.
- Anonyymi
Sama juttu. En hyppää heti seuraavaan. Päättymisen jälkeen täytyy rauhoittua ja mennä aikaa, ennen kuin voi katsella muita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin
No tämä! Jos suutuksissa sanot että se on siinä, ja samantien hyppäät toisen sänkyyn, ei tässä kyllä ansaitse toista ollenkaan. Ja rakkaus ja toisen kunnioitus on kaukana. Jos näin jostain syystä kävis, lopettaisin sen suhteen ja kärsisin nahoissani minkä olen toiselle tehnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712456Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655464Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2142770Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172025Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756