Venäjä pelkää joutuvansa Ukrainan rajalla erittäin kovaan tulitaisteluun liittoutuneiden sotajoukkojen kanssa. Venäjä ei voi tietää kenen kanssa on vastakkain, jos sotatoimet alkavat.
Venäjä huolissaan Nato joukoista
2
62
Vastaukset
- Anonyymi
Jenkit ovat olleet aina pelkureita,sotavankien tappajia ja ryöstäjiä,kuten nähtiin libyan sodassa,jenkit ryösti pankit ja 5000 loisto-autoa T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Toivottavasto Wagnerin joukoille käy Ukrainassa samoin kuin Syyriassa taannoin.
"Mieheni soittivat minulle juuri. He istuskelevat siellä juopottelemassa. Moni on kadoksissa. Kyse on totaalisesta munauksesta, taas yhdestä nöyryytyksestä – kukaan ei välitä meistä lainkaan, eräs upseeri toteaa.
Toisella nauhalla eräs Wagnerin sotilas selittää taistelun kääntyneen nopeasti verilöylyksi, kun venäläisten puolella olleet tankit ja panssariajoneuvot tuhottiin minuuteissa.
Kolmannen nauhan mukaan venäläisten saattue oli muutaman sadan metrin päässä kohteestaan, kun amerikkalaiset nostivat lippunsa salkoon. Samalla venäläiskolonna joutui tykistyökeskitykseen.
– Saimme turpaan oikein kunnolla. Jenkit tekivät kantansa selväksi. Mitä ihmettä he (sotilasjohto) toivoivat, että jenkit vain painuisivat karkuun? Tämä on täyttä sontaa. Joitain miehistä ei edes voi tunnistaa, liian monia".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa38410056Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956384Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3986091SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614441Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä13748Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien873328Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal943290Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en643086Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,73048Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr102992