Kepun Lintilä pelaa likaista peliä

Anonyymi

IL:n saamat sähköpostit asettavat Lintilän kommentit outoon valoon: Sai exit-muistion jo maanantaina
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3d15a4fa-e328-48af-94bf-c5df1be41bb9
"Elinkeinoministeri Mika Lintilä (kesk) kohahdutti keskiviikkona sanomalla, ettei hän tiedä mitään hallituksen exit-strategian jatkovalmistelusta.

Lintilän kommentit tulkittiin niin, että elinkeinoministeri sekä -ministeriö jätettiin tylysti sivuun hallituksen exit-strategian valmistelusta.

Kaupan liiton toimitusjohtaja ja entinen pääministeri Mari Kiviniemi (kesk) näki monen muun keskustavaikuttajan tavoin punaista sosiaalisessa mediassa.

– Tämä on kyllä niin järkyttävän huonoa hallintoa, että entinen OECD:n apulaispääsihteeri ei saa happea, Kiviniemi tviittasi itseensä viitaten."

Lintilä tekee opposition "myyräntyötä" hallituksen sisällä, kepu ajaa useilla rattailla, on Lintilän, Kulmunin, Sipilän, Saarikon rattaat. Kepu ei ole luotettava, ei missään asiassa. Ensin poltettiin Rinne ja nyt on ollut Marin tähtäimessä jo pitkään. Puukkoa sellkään, heti kun se on mahdollista.

Herra Lintilällä on hieman sellainen ote, ettei koronaa ole lainkaan, vaan kaikki vaan vapaaksi, kun kuuntelee hänen lausumiaan tv:ssä. Hän on kyllä kylvänyt niin paljon rahaa yrityksiin ja liike-elämän tukiin että yritysmaailma saa olla kiitollinen ja kumartaa ja kansa maksaa vielut myöhemmin, että silleen.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hevosmies on hevosmies vaikka olisi elinkeinoministeri, samat on konstit uskokaa jo.

    • Anonyymi

      maalaisliittolaisen navan tuijottaminen aamuisin peilistä pyhittää kaikki mokat

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      165
      6104
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1694
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1488
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1250
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      43
      869
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      824
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      94
      811
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      759
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      719
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      219
      704
    Aihe