Loppu häämöttää

Anonyymi

Tältä nyt tuntuu. Parisuhde on lopun edellä. Vaikea avoliitto ollut kaikin puolin. On ollut luottamus ongelmia ja vanhoja traumoja, joita on setvitty yhdessä ja erikseen. On rakkaudettomuutta. Kommunikointivaikeuksia. En ole viiteen vuoteen kuullut mieheni suusta että rakastaisi. Kyllä se jo tämän viimeisen vuoden veti itselläni masennuksen puolelle. Silti tässä on jotenkuten sinnitellyt, vaikka vaikeaa on ollut. Alkaa olla aika luovuttaa ja katsoa eteenpäin.

4

51

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki loppuu aikanaan.

    • Anonyymi

      Mutta kun sen lopulta suostuu myöntämään itselleen ja alkaa toimia oman itsensä hyväksi, ennen pitkää avautuu uusia näkymiä, ja uusia mielenkiintoisia ihmisiä osuu eteen. Elämänilosi palaa.

      • Anonyymi

        Komppaan! 👍


    • Anonyymi

      Hyvästäkin parisuhteesta päädytään multaan ja mitään ei jää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      55
      2747
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      98
      2396
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      6
      1721
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      54
      1250
    5. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      284
      1165
    6. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1114
    7. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      20
      1002
    8. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      72
      964
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      23
      875
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      55
      803
    Aihe