Loppu häämöttää

Anonyymi

Tältä nyt tuntuu. Parisuhde on lopun edellä. Vaikea avoliitto ollut kaikin puolin. On ollut luottamus ongelmia ja vanhoja traumoja, joita on setvitty yhdessä ja erikseen. On rakkaudettomuutta. Kommunikointivaikeuksia. En ole viiteen vuoteen kuullut mieheni suusta että rakastaisi. Kyllä se jo tämän viimeisen vuoden veti itselläni masennuksen puolelle. Silti tässä on jotenkuten sinnitellyt, vaikka vaikeaa on ollut. Alkaa olla aika luovuttaa ja katsoa eteenpäin.

4

99

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki loppuu aikanaan.

    • Anonyymi

      Mutta kun sen lopulta suostuu myöntämään itselleen ja alkaa toimia oman itsensä hyväksi, ennen pitkää avautuu uusia näkymiä, ja uusia mielenkiintoisia ihmisiä osuu eteen. Elämänilosi palaa.

      • Anonyymi

        Komppaan! 👍


    • Anonyymi

      Hyvästäkin parisuhteesta päädytään multaan ja mitään ei jää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      205
      3947
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      85
      3359
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      234
      2705
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      261
      2310
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      80
      1959
    6. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      30
      1613
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      41
      1591
    8. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1387
    9. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      70
      1288
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      103
      1122
    Aihe