Tältä nyt tuntuu. Parisuhde on lopun edellä. Vaikea avoliitto ollut kaikin puolin. On ollut luottamus ongelmia ja vanhoja traumoja, joita on setvitty yhdessä ja erikseen. On rakkaudettomuutta. Kommunikointivaikeuksia. En ole viiteen vuoteen kuullut mieheni suusta että rakastaisi. Kyllä se jo tämän viimeisen vuoden veti itselläni masennuksen puolelle. Silti tässä on jotenkuten sinnitellyt, vaikka vaikeaa on ollut. Alkaa olla aika luovuttaa ja katsoa eteenpäin.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Kaikki loppuu aikanaan.
- Anonyymi
Mutta kun sen lopulta suostuu myöntämään itselleen ja alkaa toimia oman itsensä hyväksi, ennen pitkää avautuu uusia näkymiä, ja uusia mielenkiintoisia ihmisiä osuu eteen. Elämänilosi palaa.
- Anonyymi
Komppaan! 👍
- Anonyymi
Hyvästäkin parisuhteesta päädytään multaan ja mitään ei jää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802077Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661269Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu281140- 1411038
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa144894- 98834
- 45737
- 62726
- 61686
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63682