mahdollisimman nopeasti vappuun mennessä?
Mulle on ihan sama vaikka kilot olisivatkin pääosin nestettä,haluan vain painon nopeasti tippumaan.Olen 164cm/54kg.Älkääkä sanoko ettei tarvitse laihduttaa,tiedän että tarvitsee.Haluan vain neuvoja.Kiitos.
Miten
7
603
Vastaukset
- sandra
miksi haluat laihduttaa vappuun mennessä vaikka vain nesteitä? nimittäin jos sulla läskiä edes on niin ei se nesteen lähteminen tee laihemman näköiseksi.. mut jos haluat polttaa rasvaa (enkä sano et sun tarvis mut itse halusit neuvoja) niin tuo viikon sairaaladieetti toimii ainakin. olen muuten sinua lyhyempi saman painoinen ja malliksi päässyt siitä huolimatta. mut jos tahdot laihduttaa vielä niin laihduta..
- ...
koska näyttää huomattavasti hoikemmalta vaikka vain nesteitä olisi lähtenyt(näin siis mun mielestä).mutta kiitos vinkistä,pitää kokeilla tuota sairaaladieettiä.
- kinkade
kaikki ihmiset ei satu laihuttaa sen takia et pääsis mallinmittoihin, mallitkin on ihmisiä eikä mielestäni ole yhtään ihmeellistä että sellainen olet.
- laura P.
kinkade kirjoitti:
kaikki ihmiset ei satu laihuttaa sen takia et pääsis mallinmittoihin, mallitkin on ihmisiä eikä mielestäni ole yhtään ihmeellistä että sellainen olet.
jotkut mallit (yleensä sellaset jotka on ns. amatöörimalleja, autotyttöjä tms.) luulee itestää vähän liikoja. ja nykyään malliksi pääsee ihan ihmeellisiä tahoja ja mallikansion saat vaan jos sulla rahaa on. onhan esim. lamourettes tanssiryhmän katja lintunenkin tavallinen malli vaikka mielestäni kuuluisi mainostamaan niitä tukevampi kokoisten mallien vaatteita..
aika naurettavaa olt mua n.10cm pitempi n.20kg laihempi ja kehtaat vielä väittää et sun pitäis muka laihuttaa!!mun se pitää laihuttaa ja niin kyllä yritänki ja voin kans tosta sairaala dietistä sanoo et se toimii se on vaan vitun pahaa!!mulla tippu 1.6kg vuorokaudenaikana yritän para-aikaa syyä sitä tuntuu et itku tulee..
- ...
ei mun mielestä vaan.normaalipainoinen on todella kaukana laihasta ja mä olen pyöreä normaalipainoinen.enkä halua olla.
- tytteli
... kirjoitti:
ei mun mielestä vaan.normaalipainoinen on todella kaukana laihasta ja mä olen pyöreä normaalipainoinen.enkä halua olla.
siis onko vaan ylipainoisilla oikeus laihduttaa? todella ärsyttävää jos heti haukutaan kun on normaalipainoinen ja vähän laihduttaa..sehän on just hyvä että pitää huolta itsestään, ettei pääse lihomaan, tajuaa ajoissa alkaa tarkkailemaan painoaan, eikä vasta sitten kun on jo lihava! mä olen 164/51, ja pudotan painoani kyllä kesään mennessä, että kehtaa mennä rannalle. mutsikin on mulle jo sanonut että sun pitäs laihduttaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa625836Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot433968Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2663666Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks3013603Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky53238Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär3572856Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm382410Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi3462123Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun942084En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1541891