Veli leikkii voimamiestä

Anonyymi

Veljeni kulkee ahkerasti kuntosalilla ja harjoittelee muutenkin kuin hullu. Jos minä yritän rauhoitella sitä, niin se vaan yltyy. Tarkoittaa, että se vatkaa minua entistä enemmän, eli näyttää millä kaikilla tavoilla hän voi voittaa minut. Olen jo 17, enkä haluaisi aina olla hänen heittopussina tai jossain lukko-otteessa koekaniinina.

Pääsiäisenä kun se taas meinasi aloittaa, menin omaan huoneeseeni ja panin oven lukkoon. Kun tulin lopulta ulos, hyökkäsi veli kimppuuni ja väänsi minut mahalleen syliinsä ja alkoi paukutella pakaroitani ja suostui lopettamaan vasta sitten, kun minä lupasin, etten enää ovia lukitse.

Saako tuollaisen yliaktiivisen veljen rauhoittumaan muuten kuin lääkkeillä?

3

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      sinä kerroit aivan samnman asian jo aiemmin ja sait hyviä vastauksia.
      Lueppa ne uudelleen niin ei tarvitse kopioida samaa viestiä uudelleen ja uudelleen aloitukseksi.

    • Anonyymi

      Aijaa. Mun veli on kännissä joku profeetta ja tieteilijä. Aivopierunsa leviää ympäriinsä seuraavana aamuna, itse on niinkuin mitään ei olisi tapahtunut.

    • Anonyymi

      Veli on 4 vuota minua vanhempi ja minä totuin pienestä pitäen siihen, että olin aina alakynnessä hänen kanssaan. Vielä aikuisenakin on niin, että jos meinaan voittaa vaikka väittelyssä tai korjaan hänen virheitään, niin hän muuttaa meidän kinastelun fyysiseksi. Sen hän voittaa, koska minä en tohdi olla yhtä röyhkeä kuin hän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      51
      4992
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      23
      4522
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      91
      3657
    4. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3607
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3583
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      126
      3426
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3000
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      168
      2906
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2569
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      35
      2163
    Aihe