Erotako vai ei

Anonyymi

Me halaillaan, yleensä minun aloitteesta. Mutta ei suutelua, ei kauniita sanoja, ei puoleen vuoteen seksiä. Tein yhden virheen puoli vuotta sitten, kyse ei ollut mistään pettämisestä. Vaimo ei vaan tunnu antavan anteeksi. Mitä teen, pitäskö meidän erota? Olen välillä yrittänyt puhua mutta tuntuu että aina juttelu kääntyy minun syyttelyyn. Kannattaako yrittää korjata välit? meillä on lapsia, jo yli kymmenvuotiaita. Olemme olleet yhdessä n. 15 vuotta.

9

177

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jokainen tekee oma päätös! Meille tuli ero! Lapsi on ja yhdessä saman verran :(

    • Anonyymi

      Hmmm....Olkaa välillä muuten vaan vähän enemmän erillään? Aikaa antaa vastaukset ja kasvattaa ikävän toisen (eli sen oman kullan) luo.

      • Anonyymi

        Aika*


    • Anonyymi

      Mikä se sun virhe oli minkä teit?

    • Anonyymi

      Jos teit virheen ja nainen sinua siitä syytää, niin myönnä se ja pyydä anteeksi!

    • Anonyymi

      Kannattaa erota. Ero teillä koittaa kuitenkin. Siihen asti vaimosi kiristää sinua. Jos suutut olet paha. Kaikki syyt kaatuvat niskaasi.
      Loput keksitään. Tärkeää ei ole se, mitä olet tehnyt? Tärkeää on se että sinua voidaan syyttää ja kiristää. Kun kiristys ei enää tuo vaimollesi mielihyvää, hän hankkii uuden miehen. Kertoo syyksi, kun meillä ei ole koskaan hauskaa.

      Voit siis joko itse valita ajankohdan ja varautua tai vaimosi iskee paperin eteesi, kun olet pahimmassa jamassa muutenkin.

      Kannattaa hankkia itselle tukiverkosto valmiiksi. Huolehtia rahaa toiselle tilille toiseen pankkiin, päästäksesi uuteen alkuun.

      • Anonyymi

        Kannattaa erota. Jos ei nyt , sitten 10 v. päästä , mutta ero tulee:( Meillä oli sama tilanne ja nyt kyllä harmittaa että emme eronneet aikaisemmin !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kannattaa erota. Jos ei nyt , sitten 10 v. päästä , mutta ero tulee:( Meillä oli sama tilanne ja nyt kyllä harmittaa että emme eronneet aikaisemmin !

        Avioerossa kaikki menee puoliksi, ei auta pistää rahaa mihinkään jemmaan se on petos, ja se näkyy tiliotteissa.
        Sitten eri asia, jos on avioehto.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Avioerossa kaikki menee puoliksi, ei auta pistää rahaa mihinkään jemmaan se on petos, ja se näkyy tiliotteissa.
        Sitten eri asia, jos on avioehto.

        Niin jos ruvetaan tarkkaan tutkimaan tekemisiä ja olemisia. Suurin osa eroista kuitenkin tapahtuu niin, että tiedetty omaisuus jaetaan kahtia ja sillä hyvä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      140
      5516
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3962
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2490
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      39
      2077
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      29
      1992
    6. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1913
    7. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      17
      1865
    8. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      0
      1720
    9. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1700
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      52
      1651
    Aihe