Emälän tosi asioita pojuille

On ilmennyt aivan vääränlaista matkailua Thaimaassa. Nyt tarvitaan emälää kokeneen miehen äändä ja kokemuksia, jottei ihan mene sivu raiteelle koko thaimaa.

Kun menet thaimaahan niin raportoi mulle tänne heti liput ja kerro mitä teet. Annan lisä ohjeita sitten mihin asentoon laitat vaimosi ja mitä rekvisiittaa sillä pitää olla käessänsä kuvissa jotka aijaat tänne.
Muista että aamu lenkkeily on varma narsismin merkki paitsi kun huahinin mies juoksee apina laaksossa vaimon kanssa ottaen hienoja kuvia hiekkapaperilla karhennetun linssin sumentimen läpi juostessaan.

Muista että jos sulla on jotakin ni paa siitä kuva. Kun oot laittannu sen kuvan ni annan lisä ohjeet mitä siihen kuvaan pitää liittää lisätodisteeksi.
Minä olen täällä se joka antaa ohjeet ja arvioi pohkeet. Omat pohkeeni ovat paljon paremmassa kunnossa. Täällä Thaimaassa kiinnitä huomiota vaimon peukaloon ja kynsi valliin. Jos on karvainen tai pureskeltu niin olet vaimonhaggaaja.
Ajo kortti kuvissa ei saa näkyä peukaloa lainkaan täällä Thaimaassa.

Golf on niille jotka ei ymmärrä aidosta thaimaasta ja helppohan se on siihe palloon osua sitte ku se on kokonaan pysähtyny. Kokeilepa resupetteri liikkuvaan ai ei onnistu oho ok. Ite pelasin kerran yhellä kentällä 27 sillee että pallo ei pysähtyny ollenkaan. Kärryn laajkeri kuumeni niin että tuli mehtäpalo.

Ku nouvatatte näitä ohjeita niin olen valmis kuvaamaan kuksan Chiang Maissa jahdin kannella kanavassa, kunhan neito seisoo sanojensa takana ja ripustaa vaimon juhannus koivuun tai savonlinnan sillan kaideeseen.

7

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unohdin erään vanhimmista viisauksista jonka opin heti kun tulin armeijasta thaimaahan: Älä tee kotona mitään minkä voit ostaa torilta halvalla.
      Älä mene ite torille, sillä siellä on jo joku toinen. Ole oma peräinen. Älä ole samanluinen kuin muut. Harrastukset on turhia koska ne on nähty jo aikoja sitten ja joku muu niitä kuitennii harrastaa

      • Kuka hullu haluaa muutenkaan harrastaa kun kaikki harrastukset näkyy telkasta ilmaseksi?


    • Tämä on huomattavasti viisaampi kaveri kuin senssu isoilla kirjaimilla, tämä kaverihan puhuu asiaa.!

      • Anonyymi

        Oletan että olen aivopessyt tämän kaverin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletan että olen aivopessyt tämän kaverin.

        Luin juuri näitä ketjuja niin olisin erimieltä kuka on aivopessyt ja kenet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletan että olen aivopessyt tämän kaverin.

        HUOMAA: .!


      • Tuo on ikäänkuin se totuus numerosenseistä ja oikea versio, eli versio 1.0. Tuo nykyinen versio on jo jotakin versio 3.4. Chlangmai ei valehtele.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1313
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      640
    4. Mitä muistoja teillä on kaivatusta?

      😇
      Ikävä
      50
      567
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      481
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      454
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      149
      408
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      387
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    Aihe