Nyt täytyy sanoa, että hän se on.

Anonyymi

Hän on juuri sitä mitä ihannenainen mielestäni on. ❤
Hän on muut huomioiva, omaa mielestäni hyvän arvomaailman, on sosiaalinen muttei vie keneltäkään tilaa. Hän on älykäs ja osaa nähdä myös muiden näkökulman asioihin.
Hänellä on pehmeä tapa lähestyä asioita, mutta myös vahvat mielipiteet. Hän osaa kertoa ajatuksensa ilman hyökkäävyyttä kuitenkin olemalla jämäkkä. Sisäisesti hän on yksi vaikuttavimmista henkilöistä mitä olen koskaan tavannut.
Joskus olen miettinyt, että voiko hänenlaista ollakkaan, sillä tämän kaiken lisäksi hän on aivan uskomattoman kaunis.
Nuo ruskeat silmät, hänen paksut ruskeat hiukset ja uskomattoman kaunis hymy. Hänen ääntään kuuntelisin loputtomiin.
Kaikki hänessä on sopusuhtaista, vartalo juuri sellainen mistä tykkään. Ensimmäisenä jumitan katseeni hänen silmiin, mutta olen monesti miettinyt miltä tuntuisi hellästi sulkea hänet syliini.
Hän on vaan täydellinen, vaikea sanoa muuta. Upein tapaamani ihminen, kaunein nainen mitä tiedän. ❤

5

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihanaa! Kai olet tämän hänelle jo kertonut? Onnekas nainen kun saa osakseen näin kauniita sanoja :)

    • Anonyymi

      Todella kauniisti kirjoitettu. 🙂
      Kunpa joku itsestäkin ajattelisi noin. No, elämä on

    • Anonyymi

      Sanoisit sen hänelle. Onko hän tietoineen sun tunteista?

    • Anonyymi

      Onnekas hän. Kumpa kertoisit ennenkuin on liian myöhäistä. ❤️✨

    • Anonyymi

      Kiitos kaikista kivoista kommenteista. ❤
      En ole hänelle näitä asioita kertonut ihan näin selvästi, mutta olen kertonut kuinka paljon häntä arvostan ja miten onnekas olen, että hän on elämässäni.
      Ei hän varmasti minun tunnustuksia kaipaa näin syvällisesti, mutta tähän aiheeseen se sopi enemmän kuin hyvin.
      Aina välillä kun tilanne on sopiva, kerron jotain kivoja asioita hänestä. Jotain pientä piristävää. Huomioin hänen kampauksen tai kuinka miellyttävän tuulahduksen hän tuo tullessaan. Hän on kuin lämmin säde auringon. ❤

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      37
      5097
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      74
      1981
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      114
      1841
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1824
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      7
      1767
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1700
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      235
      994
    8. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      931
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      907
    10. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      853
    Aihe