Hitto, että piti aikoinaan mennä ostamaan asunto. Nyt, kun haluaisimme muuttaa erillemme, ei mene tää kämppä kaupaksi. Pakkoavioliitto loppuiäksi!
Pakkoliitto
19
205
Vastaukset
- Anonyymi
Ettekö voi ottaa pankista lainaa ja laittaa asuntoa lainan vakuudeksi?
- Anonyymi
Mitä me lainalla tehdään, ei olla ostamassa mitään
- Anonyymi
Oletko terve?
- Anonyymi
Velkanne tällä hetkellä?
- Anonyymi
Oletteko työttömänä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletteko työttömänä?
Onko miehenne vankilassa?
- Anonyymi
Ei ole velkaa
- Anonyymi
Senkun eroat.Mitään pakko-avioliittoa ei ole olemassakaan!Laita vanerilla väli seinät.puolita keittö aika ja wc aika. etteköhän siinä kestä? kun eronut,voi puolitettuun tillan tuoda sen uuden,laastri rakkauden.Jompi kumi siitä häipyy ensin silloin.
- Anonyymi
Ei tässä kumpikaan mitään laastaria kaipaa. Ikää vaan kun alkaa olla, haluisimme asua omissa oloissamme ja pysyä ystävinä. Ei se nyt niin ihmeellistä ole.
- Anonyymi
Oletteko ulkomaalaisia?
- Anonyymi
Viipurista?
- Anonyymi
Miksi heti Viipurista??? Varmasti mieluummin muslimeja!
- Anonyymi
Tuo ajatus on sinun pääsi sisällä. Sinulla on mahdollisuus valita. Toisinaan on parempi päästää irti, vaikka siitä seuraisi rahallista tappiota. Kaikesta on mahdollista päästä irti. Asia erikseen on, löytyykö tarpeeksi tahtotilaa ja henkisiä voimavaroja? Voimia sinulle, aloittaja!
- Anonyymi
Niin sehän tässä on, kun kumpikaan ei pysty lunastaan asuntoa, eikä haluais enää asua omistusasunnossa. Toinen meistä on jo eläkkeellä, tulot ei ole kummoiset.
- Anonyymi
ottakaa 80000e tappio niin menee.
- Anonyymi
:D totta tosiaan!
- Anonyymi
Odottelette nyt kiltisti yhteistä katharsista vaan siellä.
- Anonyymi
Kaikki menee kaupaksi, kun hinta on kohdillaan.
- Anonyymi
Ollaan pudotettu hintaa jo 15 tonnia. Olen itsekkin sitä mieltä, että rahaa tässä nyt ei kandeis ajatella, mutta ei asuntoakaan ihan puoli-ilmaiseks raaskis myydä. Ei tätä voinut kuvitella silloin, kun asunto ostettiin. Sen piti olla hyvä sijoitus, kattia kanssa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka932576Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww971594- 671495
EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje141226Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19986- 81953
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe42879Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta116873- 54803
- 30726