Onneksi siellä on kepu laittamassa sosialisteille kapuloita rattaisiin, ilman sitä asiat olisi sovittu jo ensimmäisenä päivänä.
Kyllä on vaikeaa budjettiriihessä, ei tule valmista
Anonyymi
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
SDP järjestää:
-Erkki Liikasen,SDP, ollessa valtionvarainministerinä, Suomen talous ajautui romahdukseen.
Erkki lähti EU- komissaariksi.
-Jutta Urpilaisen, SDP, ollessa valtionvarainministerinä, Suomi solmi Kreikka- vakuuden ainoana EU-maana ja se tuottaa nyt korkotappiota - 2,4 prosenttia vuodessa.
Jutta lähti EU-komissaariksi.
-Sanna Marinin, SDP, ollessa pääministerinä, Suomi solmi nyt EU:n avustuspaketin, jossa Suomi maksaa rikkaampien kotitalouksen maille nettona n. neljä miljardia euroa, - näin aluksi.
Ilmeisesti Sannakin on pyrkimässä EU-komissaariksi.
SDP:n EU-kommissaari-ehdokkaiden tekemien päätösten rahoitus järjestyy helposti Antti Rinteen,SDP, neuvoin:
-kiristetään hyväosaisten verotusta.
-myydään valtion tuottavaa omaisuutta.
- otetaan lisää ulkomaista velkaa.
Jos lisäksi Krista Kiuru, SDP, pyrkii komissaariksi, niin rahoitusta saadaan myös pienentämällä apteekkarien palkkausta, jonka pienennyksen eteen jo nyt STM:ssä työskennellään 24/7.