Nyt löytyi sopiva duuni matuille ja ideaalityöttömille

Savonlinnan kaupunki palkkaa 3–4 työntekijää käytännössä siivoamaan kanadanhanhien kakkaa.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/72de11d4-28fd-47b7-b6a3-42376e0cfd9b
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei tuohon ketään tarvitse palkata. Vihreät nuoret tulevat mielellään ilmaiseksi talkoilla tekemään tuota.

Äänestä

Mita sina sanoa, mina kauda jo töisä kela.

Äänestä

On tosiaan sopivaa kykyjä vastaavaa työtä sinunkaltaisille sivistymättömille tolvanoille, jotka eivät koskaan opi ymmärtämään sanan "ideaali" oikeaa merkitystä. Kai olet jo hakenut työpaikkaa?

Äänestä

No ne voisi rakentaa hanhien paskoista vaikka turistelle majoja. Siihen niillä on kokemusta ja taitoa lähtömaistaan. noilla paskamaja insinööreillä.

Äänestä
  • Eikös koko suomen kaatopaikat ole täynnä lajiteltavia jätteitä. Sinne vain eri suorittaviinne lajittelemaan metallit ja muovit ym.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Savonlinnan kaupunki palkkaa 3–4 työntekijää käytännössä siivoamaan kanadanhanhien kakkaa.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/72de11d4-28fd-47b7-b6a3-42376e0cfd9b

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu