Kiusallista,
Olen työkaveriini korviani myöden ihastunut, mutta olemme molemmat tahollamme varattuja. Päivät kuluu...tai kului vielä tiiviimmin ennen koronaa..yhteisissä projekteissa ja nykyään teams-palavereihin liittyy selkeää flirtti-meininkiä.
Oikeen jännittää, mitä tapahtuu kun toimiston ovet avautuvat, kuinka ihmeessä tässä käy.
Kokemuksia vastaavasta kellään?
hurlumhei, se on menoa kohta
5
868
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata hötkyillä, saattaapi olla hetken kuumaa...
- Anonyymi
Ei ole kokemusta. Petät kumppanisi nyt henkisesti kun olet ihastunut työkaveriisi. Jos rakastat ja kunnioitat puolisoasi ja tahdot olla hänen kanssaan. niin yritä päästä ihastuksen tunteistasi eroon ja varsinkaan älä ala fyysisesti pettämään. Henkinen pettäminen yleensä kyllä sattuu toista enemmän kuin merkityksetön fyysinen pettäminen. Puolisosi eikä kukaan ansaitse tulla petetyksi. Ihastuksen takia ei kannata pilata suhdettanne jos tahdot säilyttää sen.Jos sun ja puolisosi suhde on hyvä ja vakaalla pohjalla niin kannattaa keskittyä siihen ja koittaa parantaa suhdettanne. Puhukaa! Rehellinen avoimuus auttaa varmasti. Kokemuksesta voin sanoa että ruoho ei ole yhtään vihreämpää aidan toisella puolella vaikka siltä voisi näyttää!!!Pahimmassa tapauksessa rikot omasi ja työkaverisi parisuhteen. Saattaa sitten ainakin neljä sydäntä särkyä ja lasten jos niitä on. Lisäksi työpaikkaromansseissa kun tulee eroja niin ilmapiiri duunissa heikentyy. Kumppaniasi kohtaan oisi reilua että eroatte jos päätät alkaa suhteeseen työkaverisi kanssa. Vaihtamalla ei yleensä parane. Jos vaihtaa lennossa kumppania niin saattaa tulla epäilyksiä että jospa toinen tahtoo jossain vaiheessa taas vaihtaa kumppania kun alkuhuuma laantuu. Parasta ettei ala touhuamaan puolison selän takana mitään ettei myöhemmin ala kaduttamaan.
- Anonyymi
Hurlumhei vaan. Aviomiehenäsi tunnen sinut paremmin kuin luuletkaan. Käytöksesi ei ole jättänyt mitään arvailujen varaan . Älä sinä puolestasi ylläty, jos töistä palatessasi löydät tavarasi pihatieltä valmiiksi pakattuina. Kaatosateita odotellessa...😊
- Anonyymi
Olen myös ymmärtänyt, että nämä teamspalaverit oikein tihkuu seksiä ja flirttiä kun kuva jää junnaamaan paikalleen, niin näyttää siltä, kuin iskisit veikeästi silmää koko tiimille ja muutenkin sepustus on erityäin uskottava ja mehukas harmaan arjen konttoriolosuhteisiin ja urtainistojakin jo kannetaan pihoille.
- Anonyymi
Ihastuksia tulee ja menee. Avioliitto sen sijaan on ja pysyy.
Ei sen kummempaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60803
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111773- 46650
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla213588- 42543
- 52526
- 76523
- 22506
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82483Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37480