Asutteko naisen kanssa

Anonyymi

Niin asuttekos naisen kanssa yhdessä. Millaista on asua naisen kanssa?

25

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen yhtynyt naisen kanssa.

    • Anonyymi

      Naisen kanssa asuessa tulee muistaa että joskus on pakko harrastaa seksiä.

      • Anonyymi

        Näinpä. Eikö olekin ärsyttävää? Toisaalta jos on naimisissa, niin eikös se muistaakseni ole ihan aviovelvollisuus? Tosin Suomen laki ei siihen velvoita mutta:

        »Täyttäköön mies velvollisuutensa vaimoansa kohtaan, ja samoin vaimo miestänsä kohtaan. Vaimon ruumis ei ole hänen omassa, vaan hänen miehensä vallassa; samoin ei miehenkään ruumis ole hänen omassa, vaan vaimon vallassa. – – Mutta tämän minä sanon myönnytyksenä, en käskynä. Soisin kaikkien ihmisten olevan niinkuin minäkin; mutta kullakin on oma lahjansa Jumalalta, yhdellä yksi, toisella toinen. Naimattomille ja leskille minä taas sanon: heille on hyvä, jos pysyvät sellaisina kuin minäkin; mutta jos eivät voi itseään hillitä, niin menkööt naimisiin; sillä parempi on naida kuin palaa.»

        (1. Korinttolaiskirje [3])


    • Anonyymi

      Asutko äitisi talossa?

      • Anonyymi

        En asu...


    • Anonyymi

      Muistakaa nyt ainakin nukkua samassa sänkyssä.

      • Anonyymi

        Ja miehen tulee tehdä iltakampaus naisensa pimperolle iltatoimena nukkumaan mennessä.


    • Mä en edes tiedä millaista on asua naisen kanssa. Äitini kanssa saman katon alla on tullut muutama vuosi sitten asuttua, mutta äiti on äiti. Hössöttää ja komentelee.

      • Anonyymi

        Kaikki naisen kanssa asuvat miehet on tossun alla ja nainen komentaa miestään ja myös hössöttää miehellensä.
        En ole koskaan naisen kanssa asunut, mutta ne miehet, jotka tunnen ja jotka naisen kanssa asuu, niin ne on muuttuneet sellaisiksi pehmeiksi ja hymyileväisiksi miehiksi ja toteavat tavatessamme, että ei, nyt pitää mennä, ettei vaimo hermostu, että missä sitä ollaan.


    • Anonyymi

      Tuulista. Tuulet muuttuu.

    • Anonyymi

      Naisen kanssa? Siis monta vuotta sitten oli nainen kämppiksenä tossa toisessa huoneessa. Ei me paljoo nähty tai mitään puhuttu. Mä olin töissä ja tää opiskeli jotain ohjaustoimintaa. Viikonloput oli kotipaikallaan. Ja moni sanoo että naiset on siistejä, niin tää ei ainakaan. Näin jälkeen päin kadutta kun olisi ollut mahdollisuus kysyä, että millasta on olla nainen. Ja tähän en varmaan saa enää koskaan vastausta.

    • Anonyymi

      Kyllä asun ja olemme naimisissa. Eikä siinä kaikki. Olemme olleet myös kihloissa! Ajatella, kaikenlaista sattuu ja tapahtuu naisen kanssa.

    • POJAT! Minä olen ollut naimisissa ja asunut saman katon alla. Se on kuin kaunista kimppa-asumista seksillä höystettynä. Tarpeeksi kauan asuttua osataan jo lukea toisen ajatuksia.

      Mitään alistusta ei oikeassa suhteessa ole. Jos kossina olet asunut vuoden tai kaksi tyttösi kanssa, niin et vielä tiedä edes alkeitakaan. Parisuhteet eivät ole mikään yksinkertainen juttu, mihin olisi yksi vastaus.

      Itselläni on jälkikasvua ja olen ollut sekä avo- että avioliitossa. Erään puolison tuhkatkin on levitetty radalle. Älkää pojat stressatko, vaan opetelkaa. Nöyrtykää ja lopettakaa se itsenne ajattelu, niin elämä antaa takaisin tuplana.

    • Olen asunut naisen kanssa yli 11 vuotta ja en siitä voi antaa kovin hyvää kuvaa, mutta tiedän, että parempaankin voi olla edellytyksiä.

      Veikkaan vahvasti että homma hoituisi hyvällä kommunikoinnilla ja toisen huomioon ottamisella, unohtamatta itseään.

      Omslla kohdalla nyt en näe sille painetta. Erillissuhde ja paaaaljon aikaa tutustua ja antaa aikaa suhteelle, ennenkuin mitään yhteistä taloutta edes mietin. 😀

    • Anonyymi

      Riippunee pitkälti naisesta, että millasta se yhteiselo on.

    • Anonyymi

      Koko ajan seisoo ja panettaa kun asuu naisen kanssa.

      • Anonyymi

        Höhöö. Siis aluksi.
        Täydensin.


    • Anonyymi

      Mulla on idis eli idiomaattinen idea, koska siis asunnossani on 2 hyvää nurkkaa missä on verkkoliitännät, hyvin saisi joka nyt on lukunurkka valoineen niin toisen tietiokonetyöpisteen hienosti tuohon lukunurkan tilalle :)

    • Anonyymi

      Olen asunut joskus siis tyttökaverin luona sen asunnossa, sen kummallisempaa, helpompaa kun ei tarvitse siivota ollenkaan kun se tyttö siivoaa aina.itse.

    • Anonyymi

      En asu naisen kanssa, asun kissani kanssa joka on uros.
      Tosin olen itse nainen joten tavallaan kai sitten asun naisen"kanssa" eli itseni.
      Ennen asuin seitsemän vuotta miehen kanssa kunnes lemppasin sen pihalle.
      Otin opikseni ja nyt asun yksin ja aion pysyä!

      • Anonyymi

        No millaista se on? Oma toistakymmenvuotinen kokemukseni on tuo: Tuulista.


    • Anonyymi

      Silloin ei tarvitse maksaa vuokraakaan eikä mitään jos asuu naisen asunnossa..

      • Anonyymi

        Kyllä reilussa suhteessa maksetaan, jos asutaan vaan toisen omistamassa.


    • Anonyymi

      Muuten joops tuli hyvä idea nyt, tarvitsen toisen hardware-kooderin, tuohon viereen mahtuu toinen tietokonetyöasema ja konekin on varmastikin, vierekkäin työskentelee sitten, mutta ei voi tietystikään yöpyä voi työskennellä sillä tavoin kahdella tehokkaalla työasemalla vierekkäin yhtäaikaa :)

    • Anonyymi

      Melko normaalia Tosi hyvin mennyt 15 vuotta saman naisen kanssa.Nainen just sanoi että ihan kun oltais vast tutustuttu ja kaikki menee aina hyvin eikä riitoja ole.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      29
      11545
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      60
      4119
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      125
      3335
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      209
      2673
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      114
      2363
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      205
      1894
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      341
      1254
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      69
      1062
    9. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      957
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      65
      850
    Aihe