Auton raudanpoisto?

Luin otsikon ja alkoi mielessä vilisemään kaikkea raudan poisto öljystä ym...
https://www.is.fi/autot/art-2000007948298.html
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos autosta poistaa raudan, ei jää kuin maalit jäljelle :D

Äänestä
  • Länsiautoista tuo raudanpoisto on hyvä tehdä, mutta esim. Toyotan kohdalla heikko maali ja raudanpoisto on iso riski.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Länsiautoista tuo raudanpoisto on hyvä tehdä, mutta esim. Toyotan kohdalla heikko maali ja raudanpoisto on iso riski.

    Kuuluu vaan "tsssshhhh" kun kemikaali haihduttaa tojon pellit savuna ilmaan, jäljelle jää vaan kasa sulanutta maalia ja muovia :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luin otsikon ja alkoi mielessä vilisemään kaikkea raudan poisto öljystä ym...
https://www.is.fi/autot/art-2000007948298.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu