Panthera on perseestä

Gale

Pitäisköhän nukuttaa lisää miehiä!

26

2189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • deathguy

      Panthera = Pantera

      Nukuta ennemmin itsesi, jollet ymmärrä hyvän musiikin päälle mitään!!!

    • Hnd

      Vihdoinkin joku puhuu järkeä. Pantera on tosi paska homojen bändi ja sen vuoksi kuunnelkaa Kissiä ja tässä faktaa:

      Ketä kiinnostaa joku W.A.S.P. kun fakta on, että

      Maailmassa on monia loistavia heavyrumpaleita, mutta on vain yksi joka on täysin ylitse muiden: Hän on Kissin legendaarinen PETER CRISS. Criss soittaa täysin omassa kastissaan vertailtaessa häntä muihin rumpaleihin. Edes ex-kiss rumpalit Singer ja Carr eivät pääse lähellekään siihen agressiivisenn atmosfääriin jonka Criss luo rumpusooloillaan. Crissillä on aivan omintakeinen ja kopioimaton tyyli. Hänen soittonsa on hyvin persoonallinen ja pelkästään nauhahalta kuulemalta voi todeta, että siellä soittaa legendaarinen Criss. Criss on kaikkienaikojen rumpali, ikoni eläessään. Tuskin Kiss olisi koskaan noussut maailmanmaineeseen ilman karismaattista ja upeaa Crissiä. Kissin alamäki alkoikin Crissin poistuttua kuvioista ja uusi tuleminen tuli vasta kun ReUnion toteutui Crissin johdolla. Toivon, että Crissille pitkää ikää, sillä hänen kaltaistaan rumpalia tuskin enää koskaan näemme. Criss elää ikuisesti .

    • CemeteryGates

      Pantera ei toimi,

      mutta DIMEBACK ON/OLI KUNINGAS, ellei jopa JUMALA

      • ArchHereticAngelo

        Dimebag Darrel eikä Dimeback?


      • Anonyymi
        ArchHereticAngelo kirjoitti:

        Dimebag Darrel eikä Dimeback?

        Häkis tai paremminkin Räkis ei toimi.


    • Anselmo

      Kannattaisko tutustua aiheeseen ennen lässytyksiä
      jos et ees tiedä miten pantera kirjoitetaan!!!
      Pelle

    • Anselmi-hiiri

      Ja Phil Anselmo huumehörhö pelle, joka heroiiniyliannostuksen otettuaan pyysi lehdistön paikalle sairaalaan. Pantera on lähinnä räkäisten yläastetyyppien musiikkia.

      • heresy

        SELKÄÄN SIETÄISITTE SAADA HAUKKUJAT! PANTERA ROCKS!


    • Jawbreaker

      Siis Philip Anselmohan on loistava laulaja!!!
      Kuin Dobermanni jonka perseeseen on survaistu skeittiauta :)
      Ja Dime soolottelee Ynkänkin suohon. VInnie on perkeleen nopea rumpali. Ja Rexin loistava pomppubasso, aah...

      • eyeless666

        Mitä olisi -90 luvun alun metalli ollut ilman Panteraa???????


      • Jawbreaker
        eyeless666 kirjoitti:

        Mitä olisi -90 luvun alun metalli ollut ilman Panteraa???????

        Kauheata aikaa.


      • Hieno bändihän se oli ja kyllä Dimebag oli kevyesti jotain Malmsteenia parempi ja tyylitajuisempi kitaristi. Rumpalina Vinniellä on oma, tunnistettava tyylinsä ja bassot ovat todellakin hienon kuuloisia, varsinkin soolon alla, joihin ei ole useinkaan lisätty mitään ylimääräisiä kitaroita.


      • salonkikelpoinen
        eyeless666 kirjoitti:

        Mitä olisi -90 luvun alun metalli ollut ilman Panteraa???????

        Miten niin? Luuletko että Pantera on jotenkin erityisen merkittävä metalliskenen kannalta?


      • Anonyymi
        eyeless666 kirjoitti:

        Mitä olisi -90 luvun alun metalli ollut ilman Panteraa???????

        Ihan yhtä paskaa kuin se on Panterankin kanssa. Yksi paska bändi vain vähemmän.
        Junteille toki sopii ja ei vois vähempää kiinnostaa joku Dimebag Darrell ja Vinnie Paul. Molemmat voi mun puolesta tunkea vaikka kävyn perseeseensä.


      • Anonyymi
        Vitun_idiootti kirjoitti:

        Hieno bändihän se oli ja kyllä Dimebag oli kevyesti jotain Malmsteenia parempi ja tyylitajuisempi kitaristi. Rumpalina Vinniellä on oma, tunnistettava tyylinsä ja bassot ovat todellakin hienon kuuloisia, varsinkin soolon alla, joihin ei ole useinkaan lisätty mitään ylimääräisiä kitaroita.

        No nyt kyllä vitsin repäisit, HAHAHAHAHAHA xDDD


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No nyt kyllä vitsin repäisit, HAHAHAHAHAHA xDDD

        Pitkät piuhat kun melkein 20 vuotta vanha kommentti naurattaa…
        Kävitkö ryypyllä tässä välissä?
        Pakko kysyä jos olet metallin kallu (ent. muusikko).


      • Anonyymi
        Jawbreaker kirjoitti:

        Kauheata aikaa.

        Ihan sama kuin Panteran kanssa. Mua ei tollaset Appotit ja Pappotit kiinnosta. Tunkekoon vaikka kävyn perseeseensä.


    • murmeli

      kirjoittaja on ilmeisesti joku vuonna 1987 tai jopa VIELLÄ NUOREMPI!!joka pitää "hyvänä" musiikkina jotain limp bizkititiä tai jotain teräsbetonia!!!
      sillä itse olen niitä 80luvun alussa syntyneitä ja silloin oli vain PANTERAn ja SLAYERin ja muutaman muun oikean trash bändin aikakausi!!
      PANTERA on tehnyt NII-IN suuren työn metallimusiikin eteen että ovat jo LEGENDOJA!!
      että näin =)

      • MetalHead_1987

        Minä olen syntynyt 1987, mutta en todellakaan voi kuunnella mitään vitun LimpBizkittiä, mutta TB on ihan OK...

        Mutta siis Pantera on tosi hyvä bändi ja Dimebag oli kyllä niin hyvä kitaristi että \,,/

        Mutta Slayer on (jos vain mahdollista) vielä Panteraakin parempi.


      • Walk

        Et taida osata kirjoittaa Thrash? varmasti syntynyt 80-luvun alussa?.


      • Anonyymi

        Minkä työn?

        Joku Slayerin Kerry King on PASKIN KITARISTI IKINÄ. Menee näiden vitun babbottien allekin reippaasti. Vedet silmissä on tullut naurettua näitä Kingin sooloja, alittaa jopa Hannemanin. Slayer yliarvostettua kuraa samoinkuin tämä Texasin äpärä-pantteri.


      • Anonyymi
        MetalHead_1987 kirjoitti:

        Minä olen syntynyt 1987, mutta en todellakaan voi kuunnella mitään vitun LimpBizkittiä, mutta TB on ihan OK...

        Mutta siis Pantera on tosi hyvä bändi ja Dimebag oli kyllä niin hyvä kitaristi että \,,/

        Mutta Slayer on (jos vain mahdollista) vielä Panteraakin parempi.

        Ehkä tämä kommentti kertoo parhaiten sun korvien tasosta.


    • Soldier-of-fortune

      vitun perspano

    • Anonyymi

      Mua ei kiinnosta mitkään juntti-Abbotit. Paska kitaristi, typerä juntti kuten paska rumpaliveljensä. Harmi kun eivät ampuneet kaikkia kerralla.

    • Anonyymi

      Ei pysty kuuntelemaan kovin montaa biisiä.Pantera,Slayer,Anthrax.samanlaista skeidaa kaikki.

      • Anonyymi

        South of Heaven soimaan. Panteralta vaikka Official Live. Ja Anthraxilta öö... Attack of the Killer B's?

        Kyllä noita silloin tällöin pystyy kuuntelemaan ihan koko levynkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      151
      4549
    2. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      198
      3969
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      34
      2689
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      10
      2472
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      34
      2209
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      11
      1809
    7. Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?

      Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      1597
    8. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1454
    9. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      34
      1325
    10. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1321
    Aihe