Miksi en pidä kirjaa

Anonyymi

En kirjoita treenejäni ylös siitä syystä että kehonrakentajana koen ettei painoilla ole merkitystä. Jos kirjoitan painot ja toistot muistiin, niin tulee houkutus katsoa edellisen treenin painot ja sarjat, ja tulee houkutus väksisin yrittää kovempaa.
Tämä ei mielestäni ole oikein. Minulle riittää että muistan suurin piirtein. Kyllä lihas vahvistuu ja kasvaa ilman että yrittää jokaisella kerralla kovempaa.

Jos olisin huipputason urheilija jossakin oikeassa lajissa, olisi tilanne täysin toinen.

2

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lihas tottuu jos junnaa aina samoilla painoilla. Kyllä sitä aina välillä on hyvä kiivetä raskaampienkin puolelle. Jos painoilla ei olisi mitään merkitystä, niin yhtä hyvinhän voisi nostella maitopurkkia.

    • Anonyymi

      Älä nyt kerro tota muille, koska kohta kukaan ei osta kaikenmoisilta "peeteiltä" treeniohjelmia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      210
      3607
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3439
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      87
      2586
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      10
      2182
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      2097
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      10
      1914
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1160
    Aihe