https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/3a88cc26-091c-48ab-badd-43a5d65a352f
"Koronarajoituksia puretaan nyt vauhdilla. Yleisötilaisuuksia koskevien rajoitusten löysääminen mahdollistaa esimerkiksi keikkojen järjestämisen.
Koronarajoitusten purkamisen pohjalla on hallituksen toissa viikolla julkistama tavoiteaikataulu, eli niin sanottu exit-suunnitelma"
Mikä ihmeen hirveä hoppu taas tuli rajoitusten purkamisen kanssa, kun tartunnat on saatu vihdoin laskuun,
Varmasti syy on se, että hallitus on huolissaan siitä, että koronatartunnat pääsevät loppumaan ja nyt pitää purkaa rajoituksia, että saadaan tartunnat taas kasvuun ja voidaan taas asettaa rajoituksia.
Kaiken takana on pyrkimys saada kaikki yritykset konkurssiin, kun tällä tavalla soudetaan ja huopaillaan.
Ei varmasti päästä koronasta tällä tavalla eroon vielä vuosiin.
Jos ei muuten saada koronaa kasvuun, niin hallitus poistaa korona testaukset rajoilta ja hoilottaa kaikki tervetulleeksi maahan etenkin Intiasta ja Etelä-Amerikasta, että saadaan koronat kasvuun.
Nyt ovat lääkärit ja asiantuntuijat alkaneet vähättelemään ja päättelemään, ettei korona rokote aiheutakaan verisuoni tukoksia, kuten rokotteen eräs sivuvaikutus on.
Eräs nuori mies sai aivoinfraktin pari viikkoa korona rokotteen jälkeen ja epäili, että korona rokotteella on osuus aivoinfraktiin.
Nyt lääkäri tyrmää toteamuksen ja toteaa, ettei rokotteella ole mitään yhteyttä aivoinfraktiin eli johtuu ihan muista syistä, kuten elintavoista.
Silloin, kun roktteet tulivat, niin lääkärit ja asiantuntijat olivat sitä mieltä, että rokote voi aiheuttaa verihyytymiä ja roktetun täytyy tarkkailla, jos oireita tulee, niin ne ovat todennäköisesti rokotteen aiheuttamia.
Alkaa kova yritys saada koronatartunnat taas kasvuun
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No hyvä homma. Saadaan Suomi taas sulkutilaan ennen syksyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481342Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1541116Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551098- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30647