Sitähän nämä viherpiperöt ja esim. SE ruotsalainen kehari pikkutyttö ovat lupailleet jo vuosikaudet!
Eipähän tässä mitään muuta maahanmuuttoa ja -muuttajia tarvita!
Välimeren ympäristöön tulkoon sitten sellainen ilmasto, mihin me Suomessa on totuttu, ihan vaan vaihdannaisena ja vaihtelun vuoksi.
Se onkin taatusti tulossa, ainakin siinä vaiheessa, kun maapallon napaisuus; ja -
eli plus ja miinus vaihtavat paikkojaan pyörimisakselin päissä!
Tuosta perustietoa, asiallista asiaa ... mikä peruskoulussa ja ent. kansa-/oppikoulussa jäi uskonnon opetuksen ( täyttä ... huu haata) varjoon!
https://vastaukset.fi/q/Onko maa pyöreä
Milloinkas Suomenmaahan muuttaa "Välimeren ilmasto"?
Anonyymi
1
99
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä.
Ilmastonmuutos alkaa EHKÄ realisoitua noin sadan vuoden päästä.
Mutta väestön- ja uskonnonvaihdot Länsi- Euroopassa VARMASTI jo viimeistään 50 vuoden päästä!
Kuitenkin vain edellisestä on mamutuseliitit huolissaan???
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342714Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612297Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151072
- 961021
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13922Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55818Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277742