Rokotteen ottaneet vastuulliset tulee palkita jotenkin. Paras tapa olisi vapaalippu festareille, mutta sekin kelpaa ettei sinne päästettäisi kulkutautimyönteisiä rokottamattamattomia edes rahalla.
Vaikka rokote torjuu yli 90% koronan vakavasta tautimuodosta, niin jäljelle jää muutaman prosentin epävarmuus ja taudin lievät muodot.
Rokottamattomien kanssa bailaaminen on kuin deittailisi kuppatautista tai spitaalista.
Elokuuhun mennessä jokainen on jo ehtinyt saada rokotteen, jos vain ymmärtävät sen ottaa.
Uutisissa on kerrottu, että tuleva rokotuspassi jolla pääsee lennolle ja ylipäätään maahan, on voimassa ainakin seuraavan vuoden.
Passia voivat käyttää kaikki tapahtumanjärjestäjät, jos niin tahtovat. Varmasti myös tahtovat, sillä yksikään ei halua olla se viime hetken koronalinko, joka aiheutti ties minkä määrän täysin turhia kuolemia.
Paukun festareille vain rokotepassilla
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161