En tiedä miten suhtautuisin tähän asiaan. Poikaystävälläni on kaverityttö... Joo ei siinä mitään jos on puhtaasti kavereita.... Mutta tällä kaveritytöllä on tunteita miestäni kohtaan ja kuulemma miehelläni ei ole. He kuitenkin viestittelevät lähes päivittäin ja näkevät harrastuksen kautta varmaan viitisen kertaa viikossa. Kuulen myös hyvin usein mitä tämä kyseinen kaveri on tehnyt tai tekee paljon useammin jos vertaa miehen muihin kavereihin. En tiedä miten minun pitäisi suhtautua asiaan. Tuntuu toisaalta hyvin pahalta kaverinkin puolesta jos mies pitää noin säännöllisesti yhteyttä ja kaverilla on tunteita miestä kohtaan. Toisaalta en ole täysin varma onko sitten miehelläkin kun pitää noin säännöllisesti yhteyttä. Mene ja tiedä kuitenkin tilanne on mielestäni hyvin hämmentävä. Onko kokemuksia vastaavasta tilanteessa?
Kaverityttö on ihastunut mieheeni
7
125
Vastaukset
- Anonyymi
Miehelläni oli politiikassa sihteeriin ystävyyssuhde, joka sitten lopulta olikin muuta ja hyvin pitkä avioliittomme päätyi eroon kun halusi tämän naisen.
- Anonyymi
En uskoisi välttämättä miehesi sanomisiani. Tuntuu epäilyttävältä, jos vähänkin epäilyjä herää mieleesi. Ehkä heillä on jotain peliä menossa, joka pahimmillaan voi edetä siihen, etteivät voineet vastustaa toisiaan ja pyytävät sinulta tekoaan anteeksi? Annatko silloin anteeksi tai huomaavatko keskenään sen jälkeen kuuluvansa toisilleen?
- Anonyymi
Kysy heiltä molemmilta, ilmeistä tiedät.
- Anonyymi
Kysy kaveritytöltä onko tunteita vai onko vain poikaystäväsi mielikuvitusta. Voit samalla sanoa, että sinua loukkaa heidän viestittely.
No tähän ei ole oikeastaan taas yhtä oikeaa vastausta.
Jos toivot, että tuo loppuu, voit kertoa poikaystävällesi, että se tuntuu sinusta pahalta ja toivot, että se loppuu. Sitten pallo on poikakaverillasi. En näkisi sitä ihan kohtuuttomana, kun kerran sinulla on varma tieto.
Jos mies ei tee asialle mitään tai syyttää sinua vainoharhaiseksi, niin voit tehdä omat johtopäätöksesi sinun painoarvosta parisuhteessa.- Anonyymi
Pidätkö itse miten paljon yhteyttä kavereihisi?
Viestitteletkö kavereillesi lähes päivittäin?
Tapaatko yhteisessä harrastuksessa kavereitasi?
Kerrotko kumppanillesi kavereidesi kuulumisia?
Aina yhtä surullista kuulla, että joku ei hyväksy kumppanilleen muita kuin samaa sukupuolta olevia ystäviä.
Häiritsisikö sinua kumppanin kaveri, jos tilanne olisi muuten täysin samanlainen, mutta kaverilla olisi samat genitaalit kuin kumppanillasi?
Miksi/ miksi ei? - Anonyymi
Aika outoa että päivittäin pitää yhteyttä. Jotenkin tulee olo että onkohan kuitenkin jotain enemmän. Ja miksi kertonut sinulle tämän naisen tunteista ja silti viettää aikaa yhdessä noinkin paljon. Antaa kyllä väärän kuvan molemmille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36712340Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555397Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2143932Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1972613Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59726