Mitä tehdä miehellä,joka uskontonsa vuoksi yrittää olla avulis muille naisille? Jopa liian tunkeileva, vaistoan naisten asenteet,lisäksi liian lyhyt ja muutenkin jääräpäinen? Menin pakon omaisesti naimisiin, vaikka lapset eivät halunneet?
Uskomaton mies
Uskomaton nainen
51861
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
???
Vaimo myös uskonnollisen vakaumuksensa vuoksi turhan "avulias" muille miehille. Miehet vaistoavat sen.
Nyt vene maalamatta. Tuleeko kesä liian lainkaan? En tykkää kalanmaksaöljystä. Mitä teen, kun olen myös vastoin parempaa tietoa naimisissa.
Omituisia höpöttäjiä???
En ole vielä oikein kärryillä, mitä te puhutte. Puhukaa vielä niin irrotan viimeisenkin sormeni kärrynlaidasta.
voi olla että vaikea elää sitten normaalisti yhdessä. Silti uskon vielä yhteen. Sinun ongelmasi voi ratketa mutta ainkin tiedät sen.