Kosmetiika
on huijausta.
3290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Opettelehan lukemaan kriittisesti, ennen kuin lauot noita elämän totuuksia. Provoilun makua koko topicissa.
.. ja 'elämän totuus' on, että ainoa tarpeellinen kosmetiikka, jota ihminen tarvitsee, on luontoaan ihmisen itsensä tekemä - oman aineenvaihduntansa tulos - miljoonien vuosien aikana kehittynyt ja sitä tietä KORVAAMATON!
Bitte!
Kaikki muu on HUIJAUSTA!
Vähän eri mieltä. Kosmetiikka ei ole huijausta, mutta vaarallista kylläkin. Suomen kuvalehden kirjoitus oli todella aiheellinen, tästä ei Suomessa juurikaan puhuta. Koskmetiikassa käytettyjen synteettisten raaka-aineiden haittavaikutuksista on tehty lukuisia (pelottavia) tutkimuksia, joita JOSTAIN SYYSTÄ nyt ei huudella katoilla kaikille koko ajan. Kannattaisi kuitenkin ihan oikeasti olla varuillaa, ottaa vähän selvää tuotteiden ainesosista ja tarkastella kylppärin kaapin sisältöä. Lukekaa internetistä eri aineiden vaikutuksista!
Kosmetiikka ON vaarallista, itse olen jo kauan sitten siirtynyt luonnonkosmetiikkaan, jossa kaikki raaka-aineet tulevat suoraan luonnosta tai ovat vähintään kasviperäisiä. Uskokaa tai älkää, mutta öljyt ovat tehneet ihostani paljon kauniimman kun kalliit rasvat.