Nyt polvistumme rekkakuskeille

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rekkakuskit lives matter, eli RLF. Tosi hieno homma.

Joka viikko aina uusi itsemurhuri ajaa itsensä kuoliaaksi rekan nokkaan.

Stressaavaa työss varrota, että koska tuo sekava mössö tulee tömäyttää oman rekan keulaan. Usein rekka itsekin ajaa ojaan näissä tälleissä.

Äänestä
  • Eräs liikenteenohjaajakin yritti tehdä itsarin rekan alle, mutta vain ohjaajan pysäytysmerkki meni säpäleiksi.
    Liikenteenohjaaja oli ohjaamassa liikennettä, kun rattijuopon rekkakuskin rekkaa nostettiin ojasta.

    Selkeä itsemurhan yritys oli yrittää nyt jollakin pysäytyskepakolla pysäyttää kymmenien tonnien painavaa rekkaa, joka etenee 30 kmh rajoitusalueella rajoitinta vasten 89 kmh.

    Mikä on lääkärien vastuu?
    Miten lääkärit päästivät liikennettä ohjaamaan tällaisen itsemurhaajan?
    Miksi ei tehty poliisille ilmoitusta hullusta liikenteenohjaajasta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rekkakuskit Life Matters. Hihamerkki käy myös.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaikkia-rekkakuskien-tyota-arvostavia-pyydetaan-toimimaan-talla-viikolla-nain-pieni-ele-mutta-suuri-merkitys/8138268

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu