Mies ilmoittaa laittavansa smokin ensitreffeille, mitä teet?

Huhhuh, on täällä niin kova meno että oli pakko rekisteröityä! Siis voi perse miten paljon täällä on kaikkea kaikesta! Ja perseestä kyse tässäkin:

Pukeudun aina siististi ja menneisyydessä on käynyt flaksi nuhjuisellakin olemuksella kalja kourassa mutta nyt ovat toiset ajat... On kuitenkin vain loppuelämästä kyse ei sen suuremmasta, siispä keksin yhden tavan erottua valtaosasta piereskelijöitä:
Mitä naisena ajattelet siitä että kun aletaan sopia ensitreffejä, mies sanoo haluavansa pukeutua smokkiin, hot or not? Ajattelisitko ehkä että Tämä mies on Se mies joka jaksaa nähdä vaivaa takiasi ja alkaisit suunnitella jotain kivaa puettavaa? Vai olisiko tällainen yllättäen pyytämättä vähän outoa ja epätavallista, vähän liikaa? Meitä on tietty moneen junaan mutta mä tykkään puvuista ja naisista (helvetti vieköön iltapuvuissa) enkä tarvitse kuin sen yhden joka minua varten laittautuu.

1

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itse itselleni vastaten: Kun kirjoittaa asioita ylös ja aikaa kuluu 24-48h, vastaus tulee kuin itsestään. Ajan tuhlausta on kaikki mikä ei varmuudella edistä tavoitteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      75
      2026
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1788
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      135
      1283
    4. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      117
      1217
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      135
      1195
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      817
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      796
    8. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      175
      761
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      425
      694
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    Aihe