Ei suostunut Tuomas Malisen haastattattelu pyyntöön Yleen ! On sentään suomen yliopiston taloustieteen professori. Eli nyt kansaa vedätetään olan takaa Brysselin elättien maksajiksi ! Siltä tieltä ei ole paluuta. Eli Marin vastatkoon seurauksista Orpon kera !
Erittäin Törkeätä suomen kansaa kohtaan Marinilta !
Anonyymi
29<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
No kusetusta tämä on ollut alusta asti. Omia EU loppuiän paikkoja ne vaan petaa itselleen ...
Tuo Marin vaikuttaa olevan Kim il jongin sisko. Tiedä vaikka eliminoisi toisinajattelijat mammonan tavoitteluissaan. Näkeehän tuon paholaisen silmistä
Ne ei tosissaan ole mitkään normaalit silmät. Jotain kipeetä niissä on ....
malinen ei ole YLEn hommissa, joten se ei voi pyytää ketään sinne.
Heh. Miksi maan pääministerin pitäisi uhrata ajatustakaan jollekin persujen ihailemalle julkisuudenkipeälle tusinadosentille?
Älä sinä ole tyhmä. Ei Brysselien kermaperseiden elättämisessä ole mitään järkeä . Kuten ei Etelän vetelienkään.
Mitä joku jo useampaankin kertaan omien sanojensa mukaan julkisuudesta vetäytynyt MV-dosentti tuohon liittyy?
Hurjia huhuja kiertää että tukipakettia vastaan äänestävät keput erotetaan puolueesta ja valiokunnista eikö tällainen touhu ole laitonta työpaikka kiusaamista ja demokratian halveksuntaa??
Malisen tuore haastattelu aiheesta.
https://www.youtube.com/watch?v=zc2v1zovGqw
Malinen on perSSu!
Malinen haastatelkoon vain Halla-ahoa ...
Se joka ei välitä siitä että Brysseli on uusi Neuvostoliiton kopio hallintoineen. Ja edustajat ovat yhteen ääneen taputtavia! hulluja ja syntymämaistaan välittämättä,olevia zombeja hillotolppineen.
Siis Stalinin hallinto tulossa Euvostoliittoon ! Näille hulluille Itsenäisyyden menetys on muka järkevää ?
Voi Jeesus kun mennään metsään.
Mitä se Malinen vielä puhuu, sen piti vetäytyä julkisuudesta, itse sanoi jo aikoja sitten.
Ei taida malttaa.
Pelkuri
En pelkää suomeen tulevaa sisällis sotaa. Vaan unelmoin siitä ennen palveluasuntoon muuttoa .
Palkinto virka Brysseliin hyvin nuollut
Viherpunia ottaa päähän Tuomas Malisen paljastukset ! Jotka muuten kirjoitetaan Historiaan .
Lähemmin Ylestä myös tässä
http://yleisradio-yle.blogspot.com
Tällaiseen Marinilla on kyllä aikaa eikä ihme sillä eihän se ämmä muuta osaa
https://pride.fi/paaministeri-sanna-marin-on-helsinki-priden-virallinen-suojelija/
ps. äänestäkää nurin ja muut jotka haluaa erottua isänmaan kannattajaksi.
Mitä ihmeen sekavaa örinää tällainen epäselvä teksti oikein on?
EU komissaarit ovat jo todenneet, että tälläinen tukemien EU ssa voisi olla pysyvämpi mekanismi. Eli kohta meille esitetään suoraa EU varotusmallia, jolla kansalaiset suoraan maksaa EU lle jotain palkastaan. Se on se tavoite tässä. Ja samalla maksuliikenteen siirtyminen EU valvontaan. Kannattaa mielummin nyt olla hereillä asiasta, kun voi vielä vaikuttaa.
Brysselin mepit joutaisi omiin maihinsa Töitä tekemään. Eihän tuo etänä minkään maan asiat hoidu. Erikoinen Hoivahotelli isoliksasille eläteille ! Koskee myös komissaareja. Ja Wc pikkolo Stubbia
EU ja Marin kopioivat kaikki alhaisimmat argumentit ja toimintatavat historian tunnetuista diktatuureista.
Venäjältä on jo kopioitu tapa nimitellä vastakkaisia mielipiteitä esittävät kansalaiset "ulkomaisiksi agenteiksi".
Jos se muka on pakoilua ettei vastaa jonkun satunnaisen dosentin haasteeseen niin mitäs se sitten on että Halla-Aho on estänyt kokonaan julkisen kommentoinnin omissa Facebook -julkaisuissaan?
Populistitrollit kyllä meuhkaavat muiden ministerien sivuilla, mutta oma "Mestari" ei kestä julkista keskustelua. Se kertoo paljon.
Nyt on sulla melkoisen lemahtava hätäkakka housuissa :D Me kaikki tiedetään, että Halla-aho jauhottaa KAIKKI änkyrät julkisissa keskusteluissa. Jopa sinäkin, ja siksi oletkin niin paniikissa. Sinä olet nöyrä populistitrollien kopiokone ja tiedämme kyllä, keitä nämä isänmaanvihollisiksi tunnustautuneet populistitrollit ovat.
HAHXD Se on täysin selvää, että Sanna joutuu pakoilemaan parhaalla mahdollisella tavalla liian kiperiä paikkoja. Jos joutuu tilanteeseen, jossa joutuu puhumaan, niin puhutaan sitten pro-luokan jargonia, tai todetaan vaikka "oho sori joudun lähtemään, koronahälytin piippasi".
Näyttöä istuvan pääministerin intresseistä pimeyden voimiin on runsaasti täältä voi lukea lisää
http://www.tinyurl.com/sanna-satanisti