Kuinka suuren ikäeron

Anonyymi

Olet valmis hyväksymään, jos hän vaikuttaa sopivalta. Saa sydämen sykkimään ja jutut sopii yhteen sekä elämäntavat.

22

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      30 vuotta

    • Anonyymi

      Jos nuo kaikki asiat tosiaan osuisivat kohdalleen niin en mä sitä ikäeroa silloin miettisi.En vaanusko, että nuo asiat osuisivat oikeasti kohdilleen suuren ikäeron kera.

      • Anonyymi

        Ei ne voisikaan osua. Ei voisi kuvitellakaan olevansa oman lapsensa ikäisen kanssa parisuhteessa. Suunnilleen samanikäisillä on yhtä paljon elämää koettuna ja mieluummin niin että kummallakin olisi kokemus kauan kestäneestä parisuhteesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ne voisikaan osua. Ei voisi kuvitellakaan olevansa oman lapsensa ikäisen kanssa parisuhteessa. Suunnilleen samanikäisillä on yhtä paljon elämää koettuna ja mieluummin niin että kummallakin olisi kokemus kauan kestäneestä parisuhteesta.

        Tämän kirjoittaja oli sitten nainen.


    • Anonyymi

      Muutama vuosi vain ikäeroa. Ei kiinnosta kovin paljon nuoremmat.

    • Anonyymi

      Meillä on 12v ikäero, tuntuu täydelliseltä.

      • Anonyymi

        10-12 vuotta on kattoraja. Kyllä, siinä voi mennä vielä hyvin.


      • Anonyymi

        Minulla ikäero on max. 15 vuotta vanhempi mies tai max. 10 nuorempi mies. (Olen nainen.)


    • Anonyymi

      Maksimissaan 14. Vuotta voisi mennä ikäeroa. Ei enempää.

    • Anonyymi

      Meni ajatus ihan solmuun kun luin tuon kysymyksen. Sitten tajusin että tarkastelen tätä ongelmakenttää niin päin, että kuinka pienen ikäeron olisin valmis hyväksymään. Jos ihan kaikkki sattuu täydellisen ihanasti niin se olisi 40 vuotta.

    • Anonyymi

      Ei kaadu ikäeroon ainakaan oma elämä, jos toinen on sopiva ja se on vastakaikuista niin ei ole ikäero este. Kokeilemallahan se vain selviää ollaanko siinä loppuelämä yhdessä vai ei.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä tuosta 🙂


    • Anonyymi

      Minkä verran ikäeroa on aapeellä ja kaivatullaan? Uskallatko kertoa? 😉

      • Anonyymi

        En tiedä ehkä 10 max 12


    • Anonyymi

      Maksimi olisi 20 vuotta. (sivusta tämä).

      • Anonyymi

        Olen samoilla tiimoilla 20 vuotta ok


    • Anonyymi

      Vanhempaan viisivuotta ja nuorenpaan voi olla joustavampi.

    • Anonyymi

      5-vuotta. Ei yhtään enempää..

      • Anonyymi

        Suunnilleen tuon verran. Korkeintaan kymmenen vuotta nuorempi.


    • Anonyymi

      Jos vaikuttaa sopivalta niin en ikää mieti.

      • Anonyymi

        Näin se menee kaikilla puhutaan sitten mitä tahansa. Toki suuren ikäeron ihmiseen ei yhtä helposti ihastuta.


    • Pitää olla hyvin rajoittunut mieli, että alkaa edes miettiä kiinnostavan ihmisen ikää. Tiedän eläkeikäisiä naisia, jotka eivät ajattele, kuin itseään ja projisoivat kaiken ajatuksenvaihdon itseensä ja olen hämmästynyt joidenkin parikymppisten naisten poikkeuksellisesta kyvystä nousta keskustelussa poikkeuksellisen aistikkaalle tasolle, mikä saa kokeneenkin ihmisen mielenkiinnon heräämään älylliseen kilvoitteluun mielikuvituksen maailman valloittamisesta. Ikä ei kykene määrittelemään yhtäkään oikeasti tärkeää asiaa ihmissuhteessa, mutta määrittelee kyllä paljon sellaista, joka ei jaksa kiinnostaa vähääkään. Rakastava intohimoinen ihminen, jolla on lämmin sydän sekä avara mieli, on kultaa romuraudan keskellä, eikä aika sen arvoa laske, vaan oikeastaan nostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      336
      701
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe