Olen suosittu kaveri...

Anonyymi

mutta yksikään tuttu ei ota minuun yhteyttä. Minun täytyy soitella heille ym. Sama pätee suhderintamalla. Tiedän että jotkin naiset ovat kiinnostuneet minusta, mutta he eivät tee elettäkään minun suhteeni. No ihan sama, olen jo niin vanha ettei mua enää kiinnosta.

10

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et ole suosittu tai sinut unohdetaan helposti.. ystävyys kuten parisuhteetkin vaatii työtä. Toimivinta ja aitoa se on kun toimii molemminpuolin.

    • Anonyymi

      Minusta tuntuu että kavereiden elämä on niin tylsää, että heillä ei ole minulle mitään kerrottavaa. Minä sen sijaan olen mielenkiintoinen tapaus. Minun elämässä tapahtuu.
      Mutta voisivathan he kysyä kuulumisia, ei niin että minä soitan heille.

      • Anonyymi

        Nyt syy löytyi miksi sinuun ei oteta yhteyttä.

        Taidat aina olla suuna ja päänä asioistaan? Jos ns. ystävilläsi ei ole asiat kovin hyvin, he eivät jaksa kuunnella kun lesotat "hyvästä elämästäsi".

        Joskus on parempi olla vain kaveri, jonka kanssa tehdään asioita, jotka sopivat kummankin tyyliin ja kukkarolle.


      • Kokeile seuraavan kerran kun olet kehenkään kaveriksi yhteydessä, otit sinä yhteyttä tai hän, et kysyt ensimmäisenä mitä hänelle kuuluu. Sen kysymyksen jälkeen pidät suusi kiinni ja kuuntelet mitä hän kertoo. Heittämättä mitään omia juttujasi sekaan tai väliin. Korkeintaan kysyen tarkentavaa tai yksityiskohtaisempaa tietoa koskien sitä mitä kaverisi kertoo.

        Toista tämä useamman kaverin kanssa useaan kertaan, niin ehkä tilanne muuttuu, ja sinuun otetaan yhteyttä eikä toisin päin.

        Jaksatko itse kuunnella kuinka pitkään sellaista kaveria, joka puhuu jatkuvasti minä sitä, minä tätä, minä tuota, minä olen paras kukaan muu ei ole mitään?


      • Lisään vielä tämän. Miksi kaverisi kertoisivat asioitansa sinulle, kun sinusta saa sen käsityksen ettei sinua kiinnosta heidän asiansa ja elämänsä. Että sinua kiinnostaa vain oma elämäsi, ja sillä brassailu.


      • Anonyymi
        Lauruska kirjoitti:

        Kokeile seuraavan kerran kun olet kehenkään kaveriksi yhteydessä, otit sinä yhteyttä tai hän, et kysyt ensimmäisenä mitä hänelle kuuluu. Sen kysymyksen jälkeen pidät suusi kiinni ja kuuntelet mitä hän kertoo. Heittämättä mitään omia juttujasi sekaan tai väliin. Korkeintaan kysyen tarkentavaa tai yksityiskohtaisempaa tietoa koskien sitä mitä kaverisi kertoo.

        Toista tämä useamman kaverin kanssa useaan kertaan, niin ehkä tilanne muuttuu, ja sinuun otetaan yhteyttä eikä toisin päin.

        Jaksatko itse kuunnella kuinka pitkään sellaista kaveria, joka puhuu jatkuvasti minä sitä, minä tätä, minä tuota, minä olen paras kukaan muu ei ole mitään?

        Joutuisi laittaa luurin pois aika pian, kun vastaus on ei mitään ja sit on hiljaisuutta.


    • Anonyymi

      Miksi esimerkiksi FBssä jotkut mun tutut tykkäävät kaverieni jutuista, muttei mun?
      nimimerkki, syrjäytynyt.

    • Anonyymi

      Olen sinkku, aina ollut ja olen. Miks kaverit eristää mut ulkopuolelle?
      Pitääkö olla perhe että saa hyväksynnän?

      • Anonyymi

        Taisin iskeä juurikin siihen mihin pitikin, kun ei tule vastauksia. Eli miksi perheelliset eristävät sinkut pois?


    • Anonyymi

      No jos sut tiedetään aktiiviseksi, niin voidaan aatella et sulle yhteydenotto ei ongelma, et teet niin mielelläs. Totta seki, että jos ei anna mitään itsestään, on silloinki huono kaveri. Ja sitte taas jotku puhuu vaan itsestään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      63
      1227
    2. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1193
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      896
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      873
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      800
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      702
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      103
      672
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      56
      666
    9. 78
      591
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      586
    Aihe