Onko aupairworld.net luotettava?? Oletteko löytäneet sieltä perheen itsellenne?? Jos, niin onko kaikki mennyt hyvin..matkustamiset perheen luo ja kaikki muut asiat?? Onko se laitonta?? Kiitos:)
AUPAIRWORLD.NET??
...
2451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mika ihme teita neiteja taalla vaivaa?
Onko taalla tosiaan noin uusavutonta ja laiskaa porukkaa, etta ei katsota noita aikaisempia keskusteluita yhtaan ja heitetaan se oma kysymys tanne ja odotellaan, etta joku vastaa?
USA:n on LAITONTA LAHTEA ILMAN JARJESTOA.
Muihin maihin paasee ilman jarjestoa (paitsi AUSTRALIAAN ja UUTEEN-SEELANTIIN, naihin on laitonta menna OLLENKAAN au pairiksi)
Ja muistutuksena myos, etta aupairworld.net EI OLE JARJESTO, vaan se on nettisivusto jossa PERHEET JA AU PAIRIT HAKEVAT VAPAASTI SITA TOISTA.
Tuo sivusto on varmastikin ihan yhta luotettava kuin se jarjestokin. Mitaan takeita ei mihinkaan ole.
Tuon kautta lahtiessa ei tosin ole kenenkaan tukea taustalla.
Kannattaa selata pari sivua taaksepäin, sillä näitä keskusteluja on käyty aikaisemminkin ja lopputuloksena on yleensä todettu että mikään ei ole varmaa. Jos tahtoo järjestön tuen taakseen, mikä saattaa tullakin tarpeeseen ulkomailla (eihän sitä koskaan tiedä) kannattaa sit valita jokin järjestö. Mutta jos tahtoo itse vahvasti vaikuttaa siihen, millaisen perheen haluaa, kannattaa laittaa ilmoitus (jolloin säästyy myös papereiden täytöltä) Silloin täytyy itse tietysti olla hyvin asialla ja seuloa tarkasti perheet läpi!
Itselläni on ilmoitus Aupairworldissa, sillä olen päättänyt luottaa omaan arvostelukykyyni:)