Nyt teen sen jonka pidän oikeana

Anonyymi

Kun olin lapsi elin varakkaassa suvussa ja kaikki "oli hyvin"
Kasvoin varakkuudessa ja Äitini ja Isäni olivat ja ovat edelleen rakkaimmat.
Mutta kun kasvoin huomasin että jotain oli vinossa.Kaikki ei ollutkaan kuin minulle kerrottiin.Löysin lopulta itseni kuopan alimmalta pohjalta ja olinb yksin.
Asuimme varakkaassa Tehtaankadun "yhteisössä" ja isäni upseerina oli minun Jumala.Mutta sitten kaikki hajosi tuo illuusio ja olin ainoa joka haki Uskoa Tehtaankadun Kirkosta.Itkin,itkin ja tunsin että elämällä ei ole mitään merkitystä ja valheet ja talouden veroparatiisien unelmat ovat pahinta julmuutta mitä ihminen voi toiselle antaa.Minun välini upseeri isään hajosi mutta äitini joka itkee perheemme vuoksi Hänen puolestaan olen valmis kuolemaan.Huomasin aikuistuttuani että Jumala on todella vahva.Kun luulin itseni voimakkaaksi niin ihmiset kaikkosivat ympäriltäni.Kun menin katoliseen kirkkoon eräänä myrskyisänä talvipäivänä ja lunta tuli kaatamalla silti Kirkko oli täynnä ihmisiä.Silloin ymmärsin että ihmiset näkevät minut paremmin kuin minä itse tai sukulaiseni ja silloin ymmärsin että he tietävät mutta Minä En.Minä en tunne itseäni mutta Kirkko tuntee ja tietää kaiken.Nyt olen rauhoittunut ja en kerää ahneita tai ongelmaisia ihmisiä ympärilleni koska he haluavat vain rahaa mutta eivät RAKKAUTTA.Niin eivät Rakkautta koska pelkäävät sitä.Katolisuus ei ole terapiaa,eikä valhetta vaan että nyt SINÄ OTAT JUMALAN VASTAAN ja Jeesus Kristus on ELÄVÄ ja Rakastaa Sinua.Mutta suurin salaisuus on se että oletkin voimakas ollut aina koska sinulle on elämä annettu ja olet melkein heittänyt sen hukkaan kuin roskan.Häpeä.Häpeä.Nyt olen antanut anteeksi itselleni ja lopulta ottanut eron vanhempiini koska he ovat vain itsekkäitä ihmisiä ja ei mitään muuta.He puhuivat kauniisti mutta petos ja lopulta se että he eivät uskaltautuneet mennä kirkkoon vaikka itkin ja huusin mielipuolen tavoin heitä että miksi ette ole IHMISIÄ.Kirkko on se oikea vanhemmuus ja välinpitävä voima ja RAKKAUS.
Pyydän anteeksi rakkailta katolisilta että tieni on ollut näin pitkä mutta lupaan että olen teidän kanssa ja teen parhaani tästä eteenpäin.
Terveisin Seppo

5

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaipaan hirveästi Ukkia ja Mummia koska he olivat syvästi Kristittyjä ja AINA LÄSNÄ
      Terveisin Seppo

    • Anonyymi

      Olen köntsännyt housuun. Siitä on kulunut kuukausi. T:seppo.

    • Anonyymi

      Hieno satu, keep on goingin

    • Anonyymi

      Ihmisen pitää ensin rakastaa itseään, ennen kuin muut rakastavat häntä.
      Masturbaatio ei ole itsensä rakastamista. Se on syntiä.

    • Aivan !! Rakkaus on se kaikkein tärkein. Ja sitä ihmisillä ei ole jos ei sitä on ylhältä annettu !!!
      1. Kor. 13:4

      Rakkaus on pitkämielinen, rakkaus on lempeä; rakkaus ei kadehdi, ei kerskaa, ei pöyhkeile,

      1. Kor. 13:8

      Rakkaus ei koskaan häviä; mutta profetoiminen, se katoaa, ja kielillä puhuminen lakkaa, ja tieto katoaa.

      1. Kor. 13:13

      Niin pysyvät nyt usko, toivo, rakkaus, nämä kolme; mutta suurin niistä on rakkaus.

      Olkaa niin siunattu kaikki Rakkaat ja sinä myös Seppo !!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2408
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      182
      2094
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      2037
    4. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      1808
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      31
      1761
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      184
      1478
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      207
      1379
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1225
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      1002
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      80
      1001
    Aihe