Intian variantti tarttuu kahteenkin kertaan rokotetuille ja leviää helposti, eli mitä helvetin pelleilyä on rokottaa piikillä, joka ei tehoa mitenkään?
Intian variantti
Anonyymi
1850
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Rokotus kannattaa silti! Sinä "Variantti" Olet pässä, joka levittää aina yöaikaan omia valheitaan tarkoituksella. Mutta rokotukset jatkuvat ja tartunnat laskevat!
Uutisissa kerrottiin, joten seuraa vaan sinäkin.
Riihimäellä on nyt vuorostaan tullut, kuten vähän aikaa sitten Kokkolassa.
Ihmisiä on liikaa maailmalla, siksi laboratoriossa kehitetään helpommin tarttuvia korona tauteja. Toinen vaihtoehto olisi aloittaa kolmas maailman sota ihmisten vähentämiseksi. Elikkä korona valittiin, koska ilmaston muutos olisi lisääntynyt sodassa.
Ihmisen kehittämä tauti tämä korona tauti tietenkin on, se on totuus, jota ei voida sanoa ääneen.
Intia on niin ylikansoittunut maa, että ei ollut muuta vaihtoehtoa, kuin se, että korona tauti tappaisi ihmisiä tai muuten Intia ei pystyisi pitämään ketään hengissä ilmaston muutoksen vähentäessä ruuan tuotantoa ja aavikkomaan alueen laajentuessa Intiassa, siis Intiassakin on aavikkoa, missä ei kasva mitään. Nää on höpinöitä jossa väitetään viruksen muutautuvan, kyse on laboratorion muutoksista. Tätä on pitkään valmisteltu, että tappava tauti tuodaan, sitä on noin 20 vuotta jo kehitetty.
Kaikki ovat olleet ennestään sairaita vanhuksia.
Sairaalan kahdesti rokotettua henkilökuntaakin on saanut sitä ja se on levinnyt perheisiinkin.
35 vuotias aktiivisesti urheileva ystäväni on parhaillaan teholla Koronan takia.
Onhan se erikoista, että kun tartunnat muuten alkavat vähentyä, niin kerran ja toisenkin kerran rokotetut alkavat saada niitä.
Ei ole mitään erikoista, tottakai ihmisen kehittämä korona muunnokset tarttuvat hyvin, kuin itse alkuperäinen tautikin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16965946/yhdysvallat-esimerkkina-hitlerin-rotuerottelulle
Yhdysvallat olivat tehneet jo kauan sitten varastoon ruumiiden säilöntään tai kuljetukseen tarkoitettuja arkkuja, mikä tieto paljastui. Tästä voidaan jo päätellä se, että Yhdysvallat kehitti korona taudin ja sen muunnokset. Aina Yhdysvalloilla on sormet pelissä joka asiassa, oli kyse sodista tai mistä vain.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16921476/suomi-ei-tarvitse-natoa-
Näin se on nähtävä.
Ei kannata ottaa rokotusta.
Aivelo+sanoi+jo+yli+vuosi+sitten,+että+Korona+saattaa+jäädä+pyörimään+ilmakehään+kymmeneksi+vuodeksi+ja+mutatoitua,+kuten+se+nyt+on+tehnyt.
Sitten+se+iskee+aaltoina,+tai+kuten+tällä+hetkellä+jatkuvalla+syötöllä+erilaisina+variantteina.
Voi+tulla+sellainenkin+variantti,+joka+tappaa+viikossa+kaikki+tartunnan+saaneet.
Nykyiset+rokotteet+ovat+oikeansuuntaisia+hyvinkin,+mutta+nämä+mitä+nyt+annetaan+ihmisille,+eivät+ole+niitä,+jotka+antavat+sen++95%+suojan+kaikkia+mahdollisia+variantteja+vastaan.
Jos ei nyt saada aikaan LIIKKUMISRAJOITUKSIA, ja MASKIPAKKOA
Niin teidät vielä HIWTETÄÄN Kolkhoosin Hiwsipuuhun.....
Legendaariset sanat:
-IRWOKKAALTA EEVALTA-
BÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ
hahahhahhahaahhahhahhahahhahha
ha
Koronarokotteita myyvien lääkeyritysten mielestä ei ollenkaan pelleilyä, koska ne tekevät niillä miljardivoitot! :) :/
Mitä se taas kertoo esim. EUn tominnasta (taas vaihteeksi) ettei sitä kiinnosta juurikaan koronarokotteiden toimivuus tai toimimattomuus kertoo mielestäni EUsta kaiken oleellisen.
Totuus on se, että maailma on hätää kärsimässä tämän pandemian kanssa.
Lääkeyhtiöt takoo miljardeja muutenkin, mutta onhan se, niin, ettei niitä haittaa ollenkaan, jos oma tuote toimii hyvin.
Rokotteethan ovat huomattavan nopeasti kyhättyjä, tehkää nyt joku vastalääke nopeasti periaatteella. Normaaliolosuhteissa toimivan rokotteen kehittäminen kestäisi vuosia ja nimenomaan siksi, että mahdollisista myöhemmin ilmaantuvista haittavaikutuksista oltaisiin paremmin perillä.
Rokotteita tykitetään nyt ihmisiin siksi, että tauti saataisiin jonkinlaiseen hallintaan.
Kun ruvetaan puhumaan jopa vuosia kestävistä eri-asteisista rajoituksista ja terveydenhuollon romahtamisista, niin siinä rupeaa isot rakenteet järkkymään maailmassa ja seurauksena voi olla sekasorto, josta seuraa yhtä paljon menetettyjä ihmishenkiä, kuin itse koronasta.
Edelleenkään ei ole poissuljettu, että covid 19 karkasi maailmalle kiinalaisesta bioaselaboratoriosta, siitä oli taas hiljakkoin uutta epäilyä esillä, Usa:n tiedustelutietona kerrottiin, että kiinalaisia tutkijoita olisi sairastunut jo marraskuussa 2019 koronalta vaikuttavaan tautiin.
Se selittäisi muuntautumiskyvyn, jos ovat geenimanipulaation avulla virittäneet todellisen sota-aseen koronaviruksesta?
Kaikki isommat ja v-maisimmat valtiot on tutkineet ja kokeilleet viruksia, ruttoa jne. tuhoamistarkoituksessa, Usa ja Venäjä myös varmuudella.
Kyse on siitä, että niitä rajoituksia ei tarvita. Ne ovat kiristystä. Maailma ei ole koskaan aikaisemmin suhtautunut pandemioihin kuten nyt, ja se aikaisempi tapa on ollut oikein. Nykyinen on kiristystä jossa terveydenhuolto johtajana. Sellaista ei ole tapahtunut koskaan aikaisemmin.
Asiaan antaa perspektiiviä:
USA:ssa on useampi osavaltio, ja erityisesti Florida ja Texas jossa on ollut aivan minimaaliset rajoitukset koko ajan, ja ilman mitään ongelmia. Vähään aikaan niitä ei ole edes ollut. Texas tehosti juuri jo useita kuukausia voimassa ollutta vapautta maskeista sakolla. Maskeja vaativia yrityksiä ja laitoksia sakotetaan jatkossa. Floridassa mitään maskipakkoa taas ei koskaan ollutkaan.
Intiassa taas korona on näköjään rojahtamassa alas. Noudattaa gaussin käyrää, ja tulee itsestään ja ilman rokotuksia alas kuin mikä muu influenssakin hyvänsä.
Ruotsi yritti olla välittämättä taudista, huonosti kävi.
Kyseessä on tehty virus, jonka aminohappoketjujen käyttäytyminen viittaa juuri keinotekoiseen muunteluun. Samoin nämä variantit tukevat teoriaa. Kiina pitäisi laittaa kansainväliseen vastuuseen viruksen leviämisestä, Trumpille naureskeltiin, mutta hän olisi ollut ainoa länsimaalainen päämies, joka siihen olisi kyennyt. Nyt lähetämme Marinin johdolla kusettajamaihin miljardeja.