Kaupassa oli jonoa äänestykseen, joten kävin hakeamassa ostokset ja Bonukset ja sen jälkeen jonoon.
Jono oli hieman lyhentynyt.
Äänestin PS ja numeron tarkistin muistilapulta ja kopin listalta.
Äänestä sinäkin PS ja tule iloiseksi!
Jono oli hieman lyhentynyt.
Äänestin PS ja numeron tarkistin muistilapulta ja kopin listalta.
Äänestä sinäkin PS ja tule iloiseksi!
Vastaukset 25
Vanhimmat
Onko oikeesti muita ryvettymättömiä puolueita kuin PS, ei ole eli ääni persuille.
Suksikaa suolle kaikki puoluepolitrukit, mutta onhan vanhan metkaa seurata katsomosta sitä teidän keskinäistä venkoiluanne .- hyviä klovneja kaikissa puljuissa :D
Kukaan järkevä ei äänestä muita kuin persuja?🤗🤗🤗
Vasta vaalipäivänä. Olen vähän sellainen takinkääntäjä. Yksi poikkisana ja ääni meneekin toiselle.
Ai. Joko ennakkoäänestys alkoi? Kuvittelin, että vasta kesäkuun puolella.
Hyvä tietää. Olenkin lähipäivinä lähdössä eri asioille, joten samalla ääni PS (Helsinki) Tom Packalen, nro 450. Helppo muistaa.
Tässä linkki PerusSuomalaisten ehdokkaisiin:
https://vaalit.perussuomalaiset.fi/kuntavaalit
🌳😋☀️🌿
En kyllä mitenkään pystyisi äänestämään ainakaan perussuomalaisia äärinatseja ja öyhöpopulisteja.
No niitä ei ole edes listoilla, joten ei huolta. Joku näyttikin tuossa yläpuolella laittaneet linkin oikeisiin perussuomalaisiin ehdokkaisiin.
Valitettavasti niitä ne enimmäkseen on.
No laita nimiä perussuomalaisten listalta niin tiedetään kuka tai ketä.
Natsismi eli kansallissosialismi on vasemmiston oma ääriliike.
Nimitys "äärioikeisto" ei viittaa poliittiseen oikeistoon, vaan Saksan parlamentissa, sosialistien, eli vasemmiston omissa penkeissä, äärimmäisenä oikealla istuneisiin kansallis-sosialisteihin eli natseihin.
Hitler oli sosialisti. Hän ihaili Saksassa pitkään vaikuttaneiden viikinkigoottien eli ruotsalaisten rasistista "ruotsia puhuva, arjalainen parempikansa"- ideologiaa ja loi tähän "Ankdammen" (paremmankansan Ankkalampi)-ideologian pohjalle oman Kolmannen valtakuntansa (ruots. Tre kronor). Saksalaiset eivät ole ruotsalais-arjalaisia, mutta tämä oli sivistymättömälle, puolenmetrin mittaiselle, tummaviiksiselle sosialistille sivuseikka.
Suomessa tämä alkuperäis-natsien oma natsipuolue tunnetaan nimellä Ruotsalainen kansanpuolue, eli Rkp. Valtaantultuaan sosialisti Rinne otti välittömästi nämä natsit rinnalleen eduskunnassa, häätäen "suomalaista alempaakansaa" edustavat perussuomalaiset eduskunnan peränurkkaan.
Vasemmisto Suomessakin siis edustaa aitoa natsismia, kannattaen kaikessa suomalaisten vastaista ruotsalaisrasismia. Vasemmistopoliitikot, pääminsteriä myöten nauravat vasten Suomen Kansan kasvoja, vieden jopa aamupalat ahkeran, suomalaisen Kansamme nenän alta jo muutoinkin varakkaisiin Riistäjien pöytiinsä. Ainakin on Marin saanu voita, juustoa ja meetwurstia sämpylöidensä päälle, ei ihme että ikihymy on punikilla, varkaalla herkässä!
"Kansan työstä riistämme
me kaiken tuloksen
ja suomalaisille me sanomme:
pitäkää jo kii turpanne!"
Vasemmiston riemumarssi 🚩
Sosialistinatsi ei koskaan häpeä varastaa omalta Kansaltaan.
Työnnä peukalo perseeseesi, ja pieraise niin paljo kun jaksat ja kuuntele miten se äänestää.
Vassarin ehdotus, kuinka löytää oikea ehdokas.
Ei ihme, että meillä on vielä ollut vallassa, syömässä kansan pöydästä ja sen vastaiset punikit Mårin, Anderssån, natsit Haavistå & Henrikssån.
Vihreiden perustajat olivat marxilaisia entisiä natseja. Siksi siinä opissa on paljon samaa.
Näin tehdään..
Ehtiihän tuota vielä.
äänestän vain äärivasemmistoa, demareita tai vasemmistoliittoa
Sama asia...
Ennen en ole kuntavaaleissa äänestänyt mutta nyt äänestin ihan piruuttanikin PS-ehdokasta palstalla persuista öyhöttävän hullun sivarivasurihomon takia.
Hyvä PS !
Äänestitko sivaria eli Halla-ahoa? Minä en sivareita äänestä.
Tom Packalen ei kai ollut sivari?
Älä punikki irvuile.....Halla-aho on tarkka-ampuja, joka kykenee pudottelmaan kukuskoja ilman armeijan käyntiä.
Jussi pudottaa saman verran kukuskoja parissa päivässä kuin Simo Häyhä koko sodan aikana.
Halla-aho tulee olemaan vaalien äänikuningas. Revi siitä.
Äänestitkö väkivaltaista pahoihpitelijää vai rattijuoppoa?
Äänestä nyt kuitenkin..
Änioikeus on niilläkin, jotka ovat väärässä
https://youtu.be/pZzzvRTB3uk