MITEN KASVATTAA PITKÄT HIUKSET NOPEASTI ??

Anonyymi

Okei elikkä siis, leikkasin pitkän polkan joka on melkein olkapäihin noin kaksi viikkoa sitten. Kadun tätä hieman koska noin vuosi sitten leikkasin polkan, ja hiukseni oli kasvanut siitä jo hirmuisesti eli ne olivat jo rinnan kohdalla. Ja typeränä menin ne nyt leikkaamaan. Olen melkeinpä aina haaveillut pitkistä hiuksista, joten olisiko jollakin jotain ideoita miten ne hiukset saisi nopeasti kasvamaan? Olisin kiitollinen jos joku osaisi minua auttaa. Ja riisivettä en käyttää aio koska riisiä menee hukkaan ja tulee kauhea sotku. Auttakaa pliiss?

11

345

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Strong Biotiinia apteekista , ei tarvitse reseptiä.

    • Anonyymi

      Et mitenkään, ainoastaan aika , hiukset kasvaa korkeintaan vajaa 2cm kuukaudessa.
      Hiuspidennykset niillä saat heti pitkät hiukset.
      Kaikki biotiinit ja muut tuotteet on pelkkää humpuukia.

      • Anonyymi

        Biotiini ei ole humpuukia, vahvistaa hiusten ja kynsien kasvua. Ihmeitä ei toki tee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Biotiini ei ole humpuukia, vahvistaa hiusten ja kynsien kasvua. Ihmeitä ei toki tee

        Uskokoon kuka tahtoo, mitään karvojen kasvua ei voi edistää, jos näin olis niin se joka sen tuotteen keksii on miljonääri ja , että se vielä olis terveellinen.
        Hius on kuollutta keratiina samoin kynnet, ei niitä saa eläviksi mikään, ainoastaan ihon alla oleva osa on elävää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Biotiini ei ole humpuukia, vahvistaa hiusten ja kynsien kasvua. Ihmeitä ei toki tee

        On se ihan huuhaata, hiusten kasvu ja rakenne on geeneissä, ei sitä voi mitenkään manipuloida.


    • Anonyymi

      Ei siihen taikakeinoja ole. Syö hyvin. B vitam, ( biotiini ) E vitam, sinkki ( kupari C vitam ) ja hyvät proteiinit . Vehnänalkioöljy hyvä sisäisesti

    • Anonyymi

      Nyky aika kukaan ei kasvata hiuksia.Kun saatvilla hiusten pidenykset. Monellakaan ei rahaa niihin.Tilaa netistä hius suortuvia.Helppo kiinitää klipsit. Kuin lettejä,ponareita ymm.Hyvin harvalla suomalaisella on aidot paksut pitkät hiukset

    • Anonyymi

      Jokaisen hiukset ovat erilaiset. Toisella kasvaa todella nopeasti, toisella taas tuntuu kestävän ikuisuuden, jos pitkiksi ne haluat oikeasti kasvattaa.
      Hiusten hoidolla on jo iso vaikutus ensinnäkin hiusten kuntoon. Mitä terveempi hius, niin paremmin kasvaa kuin kuivaksi muuttunut hius.
      Älä pese usein, vaan pidennä pesuväliä, käytä siinä välissä kuivashampoota jos helposti rasvoittuva tukka, käytä hiuksiin jätettävää hoitoainetta, hiuksille tarkoitettua öljyä ja aina shampoo pesun jälkeen käytä pois huuhdeltavaa hoitoainetta, joka hoitaa hiusta.
      Suosi ponnareita, jotka ovat löysällä. Jos laitat liian kiireelle, hius kuluu ja katkeaa. Varsinkin kampauksia on hyvä vaihdella. Älä esimerkiksi aina pitää hiuksia ylhäällä, vaan tee välillä esimerkiksi letit tai anna olla vapaana.
      En suosittele käyttämään usein myöskään hiustenkuivaajaa, kiharrinta tai suoristusrautaa vaikka käyttäisitkin lämpösuojaa. Ne kuivattaa hiuksia.
      Suojaa hatulla tai huivilla hiuksia auringolta, vaikka et tykkäisikään niitä käyttää.
      Muista juoda tarpeeksi vettä, ja syödä suositusten mukaan hedelmiä ja kasviksia. Saat niistä tarpeelliset vitamiinit yms paremmin kuin apteekin valmisteista, jotka ei ole kovin halpojakaan edes.
      Tarvitset myös kärsivällisyyttä, koska joillakin voi mennä helposti pari vuotta, jos ainakaan super pitkiä hiuksia haluaa.

      • Anonyymi

        Haloo, hiukset kasvaa tyvestä ei latvasta, vaikka kuinka vaalisit noita latvoja sillä ei ole mitään vaikutusta karvatuppeen ,joka on ihon sisällä, hiukset ovat kuollutta keratiinia, ei niissä ole mitään elävää, jos olis niin sillon sinut pitää nukuttaa, kun hiuksesi leikataan.


    • Anonyymi

      Minulla vei noin 2,5 vuotta kasvattaa pitkät. Eiköhän suurin osuus tule sinullakin olemaan raa'asti aika.

      • Anonyymi

        Itselläni on taas puolestaan huonokasvuiset hiukset olleet aina. Kaljusta kulunut kolme vuotta, ja hiukset yltävät ponnarille, mutta pitkät eivät todellakaan ole. Tasattu niitä on muutamaan kertaa. Pisimmät hiukset ovat noin 30 cm. Oman määritelmäni mukaan pitkät hiukset ovat sellaiset, joihin saa monipuolisia kampauksia. Tosin on pieni ponnarikin parempi kuin ei mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3703
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      31
      2104
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      39
      2001
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1701
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1502
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1472
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      78
      1414
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1141
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1093
    Aihe