Naiset ei osaa kommunikoida miesten kanssa ja siksi miehet joutuu olee sinkkuja.
Oi voi sentään
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vauhdikasta jääkiekko saksa-suomi... itse ajattelin että jos tuijotan tv;stä tuon millerit välissä joka on hauska komedia.
Hah. Vai ei naiset osaa kommunikoida. Miehethän ne yleensä tuppaa olemaan tuppisuita ja pikemminkin naiset puhua kaikki asiat halki poikki ja pinoon.
Hyvinhän noiden kanssa juttu luistaa. :o)
Mistä olet tuollaista kuullut?- Anonyymi
On tuossa se pointti että pitäisi tulla edes puolitiehen vastaan. Ei voi olla niin että pitäisi aina jutella vain naisten asioista kuten tunteista tai lifestyle-jutuista. Kyllä miestenkin asiat on yhtä olennaisia.
- Anonyymi
Kyllä naisten pitäisi tervehtiä miestä tinderissä kun mies painaa sydäntä ja naisen kuuluu aloittaa juttelu mutta mitään eivät tee eli eivät osaa kommunikoida , ihan kun miehet olis alieneita naisille.
Olen vuosien varrella havainnut, että joidenkin miesten "kommunikointi" on epäasiallinen juttelu, tai joskus ei juttelua ollenkaan. Kyllä naiset osaavat jutella hienosti, tosin joitakin poikkeuksia on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1961482
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138923Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58901- 85892
- 53816
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10700Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255693Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä337666Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74636