Naisen paino

Anonyymi

Naisen paino on sosiaalinen konstruktio. Miehet haluavat naisten olevan pieniä ja kevyitä, jotta naiset ovat helposti kontrolloitavissa. Naisen Iso paino ja lihaksikkuus tietää vahvojen naisten vastavirtaa. Onneksi muutos on jo käynnissä. Naiset treenaavat ja herkuttelevat.
Nainen on sosiaalistettu heikkouteen ja nälkään, jatkuvaan laihduttamiseen, saavuttamattoman kehonkuvan, jotta naisen mieli keskittyy epäoleellisiina asioihin ja samaan aikaan mies pyörittää maailmaa ja kauneustuotteiden kassakone käy. Indoktrinoitu on tietysti oikea termi. Onneksi nuoremmat naiset ovat fiksumpia. Tyttärestä polvi paranee.

16

63

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksei naiset voi olla sopivia ja terveennäköisiä kuten minttu myrphy kaulanen tai lola odusoga taikka johanna tukiaisen vartaloisia eli timmejä typyjä

    • Anonyymi

      Sanoisin, että ulkonäön ympärillä pyörivään bisnekseen kuluttaa nykypäivänä myös miehet älyttömästi rahaa. Pitää käydä kuntosaleilla, hankkia protskuruokia ym. Mutta aikansa kutakin, muotialat tahkoo aina rahaa, mutta fiksu yrittäjä pysyy avoimena yhteiskunnan muutoksille ja pyrkii ennakoimaan ja suuntaamaan toimintaansa tuleville huippualoille.

      • Joku on hullunkurisesti, kun ravintobisnes suoltaa ravintoköyhää moskaa myyntiin juomineen ja sitten saadaan ihmiset isoiksi ja kipeiksi. Sitten toiselta tiskiltä myydään kuntosalikortteja ja ihmeravintoa, jotta kaikki olisi muskelimonstereita tai edes jänteviä kuin jousenvarsi ja kireitä kun viulunkieli, kuitenkaan yksikään urheilija ei tervettä päivää nää. Aina on joku vamma, ylikuntoa, joku paikka rikki ja seli seli. No pullerot pallerot taas lyyhistyy jo kauppreissulla poluvarteen seli seli ja mitsä vielä. No jossain on jotain vikaa.

        Mikä olis se kultainen keskitie?


    • Anonyymi

      Mielummin vaikka painavampi, mutta kiinteä ja lihaksikas nainen, kuin joku laardivartaloinen höllyvä nainen, jonka laardien alle mies hukkuu.

      • Anonyymi

        Varsinkaan mitään laardivalasta, joka ei pääse miehen päältä pois, vaan mies joutuu työntämään naisen sivuun päästäkseen pois sängystä.


    • Ääh. Heikot vinkuu. Itselleni ei naisen koolla ole väliä. Silti panen takaapäin velaksi ja lyön nyrkillä niskaan.

    • Anonyymi

      Kumpi on tärkeämpi: Paino vai Massa?

      • Itsellänihän tuo painovoima vaikuttaa jo siten, että naisia on ajautunut kiertoradalleni.


      • Massa. 😉

        Vetovoimahan ei massaltakaan puutu.


    • Anonyymi

      Mitä korkeammalle vuorellekin kiipeät niin sitä vähemmän painat, massa pysyy tietysti samana paino vähenee mitä korkeammalle menet.

      Jakkarallekin kun kiipeät niin kyllä paino vähänee jo siinäkin huomattavasti.

    • Anonyymi

      Kohta ottavat käyttöön tekniikan kiivetä vaa-an kannassa vaikka jonkun korkean rakennuksen katolle jotta saa paremman punnitustuloksen.

    • Anonyymi

      Entisaikaan oli tapanakin, että naiset laittoivat ruuan, mutta saivat syödä vain jos miehiltä jäi jotain yli. Yleensä naiset antoi lapsilleen senkin vähän. Näistä kertoo useat kulttuurihistorialliset lähteet.

      Näin naiset pidettiin heikkona ja hallittavina. Saatiin päättelyn kehä, eli kun naiset ei saaneet riittäävästi ruokaa, he olivat heikkoja jolloin kaikki muutkin oikeudet vietiin sillä perustella, että naiset on heikkoja. Kuitenkin naiset teki kaikkein raskaimmat työt. Monet hermostolliset vaivat ja oireet johtui vain siitä että rautaa ei saatu tarpeeksi eli naisilla ja lapsilla oli jatkuva anemia ja koska naiset oli jatkuvasti raskaana, he olivat aina heikoilla. Nytkin on todettu, että varastorauta ja sen vähyys ongelmissa on suuremmassa roolissa terveysongelmissa kuin hemoglobiinilukemat.

      Äitini kertoi, että rakennuksilla vielä muutama vuosikymmen sitten naiset kantoi tiilet muurareille. Muurari vain seisoi ja muurasi. Naiset sai kuitenkin heikoimman palkan vaikka teki raskaimmat työt eli kantoi selässään tiilet. Vielä 20 v sitten tapasin tutkimukseni vuoksi iäkkäitä naisia, jotka on näitä rakennustyömaan aputöitä tehneet ja luusto ja selkäranka on pahoin vioittunut kumaraksi näissä töissä.

      Sitten vielä kotona kaikki työt, pyykinpesut käsin rannassa, tai saunassa tai pihalla. Naiset nousi ensimmäisenä aamulla ylös ja menivät nukkumaan viimeisenä. Ei ihme ettei seksi kiinnostanut kuolemanväsyneenä ja tietäen että seksi tarkoittaa taas yhtä suuta ruokittavaksi ja iänikuista raskautta.

      Kyllä me saadaan olla kiitollisia siitä että on pitkä tie isoäitiemme ansiosta ihmisarvoiseen elämään. Ensimmäiset naiset eduskunnassa sai viimein muutoksia aikaan koska miehet ei olleet naisten asioista piitanneet.

    • Anonyymi

      Paljonkohan astronautit painavat kun punnitsevat itsensä kansainvälisellä avaruusasemalla?

    • Anonyymi

      Saa olla kyllä melkoinen atleetti, jos aikoo kontrolloida 150 kiloista hiiva/läskikasaa?

    • Anonyymi

      Liian älykästä tänne, ätmit ei ymmärrä.

      • Anonyymi

        Pahoin pelkään. Menee hilseestä ja kaljusta yli niin että viheltää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      196
      3681
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      57
      2297
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      391
      2256
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      43
      2122
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1511
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      513
      1277
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1213
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      121
      1073
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      62
      1053
    Aihe