Naisen paino

Anonyymi

Naisen paino on sosiaalinen konstruktio. Miehet haluavat naisten olevan pieniä ja kevyitä, jotta naiset ovat helposti kontrolloitavissa. Naisen Iso paino ja lihaksikkuus tietää vahvojen naisten vastavirtaa. Onneksi muutos on jo käynnissä. Naiset treenaavat ja herkuttelevat.
Nainen on sosiaalistettu heikkouteen ja nälkään, jatkuvaan laihduttamiseen, saavuttamattoman kehonkuvan, jotta naisen mieli keskittyy epäoleellisiina asioihin ja samaan aikaan mies pyörittää maailmaa ja kauneustuotteiden kassakone käy. Indoktrinoitu on tietysti oikea termi. Onneksi nuoremmat naiset ovat fiksumpia. Tyttärestä polvi paranee.

16

97

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksei naiset voi olla sopivia ja terveennäköisiä kuten minttu myrphy kaulanen tai lola odusoga taikka johanna tukiaisen vartaloisia eli timmejä typyjä

    • Anonyymi

      Sanoisin, että ulkonäön ympärillä pyörivään bisnekseen kuluttaa nykypäivänä myös miehet älyttömästi rahaa. Pitää käydä kuntosaleilla, hankkia protskuruokia ym. Mutta aikansa kutakin, muotialat tahkoo aina rahaa, mutta fiksu yrittäjä pysyy avoimena yhteiskunnan muutoksille ja pyrkii ennakoimaan ja suuntaamaan toimintaansa tuleville huippualoille.

      • Joku on hullunkurisesti, kun ravintobisnes suoltaa ravintoköyhää moskaa myyntiin juomineen ja sitten saadaan ihmiset isoiksi ja kipeiksi. Sitten toiselta tiskiltä myydään kuntosalikortteja ja ihmeravintoa, jotta kaikki olisi muskelimonstereita tai edes jänteviä kuin jousenvarsi ja kireitä kun viulunkieli, kuitenkaan yksikään urheilija ei tervettä päivää nää. Aina on joku vamma, ylikuntoa, joku paikka rikki ja seli seli. No pullerot pallerot taas lyyhistyy jo kauppreissulla poluvarteen seli seli ja mitsä vielä. No jossain on jotain vikaa.

        Mikä olis se kultainen keskitie?


    • Anonyymi

      Mielummin vaikka painavampi, mutta kiinteä ja lihaksikas nainen, kuin joku laardivartaloinen höllyvä nainen, jonka laardien alle mies hukkuu.

      • Anonyymi

        Varsinkaan mitään laardivalasta, joka ei pääse miehen päältä pois, vaan mies joutuu työntämään naisen sivuun päästäkseen pois sängystä.


    • Ääh. Heikot vinkuu. Itselleni ei naisen koolla ole väliä. Silti panen takaapäin velaksi ja lyön nyrkillä niskaan.

    • Anonyymi

      Kumpi on tärkeämpi: Paino vai Massa?

      • Itsellänihän tuo painovoima vaikuttaa jo siten, että naisia on ajautunut kiertoradalleni.


      • Massa. 😉

        Vetovoimahan ei massaltakaan puutu.


    • Anonyymi

      Mitä korkeammalle vuorellekin kiipeät niin sitä vähemmän painat, massa pysyy tietysti samana paino vähenee mitä korkeammalle menet.

      Jakkarallekin kun kiipeät niin kyllä paino vähänee jo siinäkin huomattavasti.

    • Anonyymi

      Kohta ottavat käyttöön tekniikan kiivetä vaa-an kannassa vaikka jonkun korkean rakennuksen katolle jotta saa paremman punnitustuloksen.

    • Anonyymi

      Entisaikaan oli tapanakin, että naiset laittoivat ruuan, mutta saivat syödä vain jos miehiltä jäi jotain yli. Yleensä naiset antoi lapsilleen senkin vähän. Näistä kertoo useat kulttuurihistorialliset lähteet.

      Näin naiset pidettiin heikkona ja hallittavina. Saatiin päättelyn kehä, eli kun naiset ei saaneet riittäävästi ruokaa, he olivat heikkoja jolloin kaikki muutkin oikeudet vietiin sillä perustella, että naiset on heikkoja. Kuitenkin naiset teki kaikkein raskaimmat työt. Monet hermostolliset vaivat ja oireet johtui vain siitä että rautaa ei saatu tarpeeksi eli naisilla ja lapsilla oli jatkuva anemia ja koska naiset oli jatkuvasti raskaana, he olivat aina heikoilla. Nytkin on todettu, että varastorauta ja sen vähyys ongelmissa on suuremmassa roolissa terveysongelmissa kuin hemoglobiinilukemat.

      Äitini kertoi, että rakennuksilla vielä muutama vuosikymmen sitten naiset kantoi tiilet muurareille. Muurari vain seisoi ja muurasi. Naiset sai kuitenkin heikoimman palkan vaikka teki raskaimmat työt eli kantoi selässään tiilet. Vielä 20 v sitten tapasin tutkimukseni vuoksi iäkkäitä naisia, jotka on näitä rakennustyömaan aputöitä tehneet ja luusto ja selkäranka on pahoin vioittunut kumaraksi näissä töissä.

      Sitten vielä kotona kaikki työt, pyykinpesut käsin rannassa, tai saunassa tai pihalla. Naiset nousi ensimmäisenä aamulla ylös ja menivät nukkumaan viimeisenä. Ei ihme ettei seksi kiinnostanut kuolemanväsyneenä ja tietäen että seksi tarkoittaa taas yhtä suuta ruokittavaksi ja iänikuista raskautta.

      Kyllä me saadaan olla kiitollisia siitä että on pitkä tie isoäitiemme ansiosta ihmisarvoiseen elämään. Ensimmäiset naiset eduskunnassa sai viimein muutoksia aikaan koska miehet ei olleet naisten asioista piitanneet.

    • Anonyymi

      Paljonkohan astronautit painavat kun punnitsevat itsensä kansainvälisellä avaruusasemalla?

    • Anonyymi

      Saa olla kyllä melkoinen atleetti, jos aikoo kontrolloida 150 kiloista hiiva/läskikasaa?

    • Anonyymi

      Liian älykästä tänne, ätmit ei ymmärrä.

      • Anonyymi

        Pahoin pelkään. Menee hilseestä ja kaljusta yli niin että viheltää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      238
      14935
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      41
      1908
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      178
      1391
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      102
      1300
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1189
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      948
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      912
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      81
      764
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      718
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      648
    Aihe