Kävin savukkeella ja näin taloyhtiöni vasta leikatun nurmikon. Lisäksi otin silmäni käteen ja huomasin lapsien leikkivän.
Paheksun, koska en nähnyt yhtään ätmiä leikkivän lapsukaisten kanssa. Toista se oli ysärillä, jolloin itsekin osallistuin tenavan kasvatukseen.
Se oli sitä sekavaa aikaa kun minullakin oli Aero: https://www.youtube.com/watch?v=OL9BJEkf10o&t=4s
Lapsukaisistakin pidin huolta. Stage7 minullahan oli https://www.youtube.com/watch?v=sBEhL6E_GD0
Paheksuin suuresti
5
97
Vastaukset
Mä kävin leikkimässä taas lapseni kanssa. Se tekee Volkkariinsa kytkinremppaa. Muutama ongelma oli hällä ja alkoi mennä koviksi otteet (hermo meni) ja kävin hiukan auttelee. Taas homma etenee... mutta vähän on leikit muuttuneet 15;sta vuoteen... ei tullut naama mustaksi, kun silloin osallistui leikkeihin... 😁
- Anonyymi
Ei lasten kanssa saa leikkiä sillä silloin lapset saattavat vaikkapa hairahtua sellaisen suvakkiöyhötykseen kuin sosiaalistuminen. Lasten leikeissä saattaapi olla jopa matulapsiakin mukana ja sitä ei Halla-aho nylkyttämättä niele. Halla-ahon katse tulistuu joka ainua kerta kun puhuessa esintyy sana "matu".
- Anonyymi
paskapuhetta lada sulla kommunisti oli....
- Anonyymi
Vastaleikatun nurmikon tuoksu johtuu muuten nurmikon " hädästä". Se levittää tuoksua, jolla koittaa karkottaa lehtiään syövät hyönteiset. Itkekäämme.
W. - Anonyymi
Töiden jälkeinen vapaa aika menee pääosin lapsen harrastuksissa.
Juuri tulin kotio vähän ennen kello 19:00, pitkä päivä kun herää töihin jo kello 6:00.
Nykylasten kasvatus on aktiivisempaa mitä aikaisempina vuosina. Tytär käy harrastamassa kolmea eri harrastusta ja vain kolme päivää on vapaata, ilman ohjattua toimintaa. Pihaleikeissä kehittyy aina joku taito, huono tilanne jos ei ole aikuisia valvomassa mitä kersat tekevät. Kersat voivat kehittyä samaan suuntaan mitä se pihan kusipäisin voimakastahtoinen lapsi:)
AsianVierestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643900
- 663672
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1093525SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p642891- 732726
- 562251
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.541533Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411165Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171142Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1271138
