Kävin savukkeella ja näin taloyhtiöni vasta leikatun nurmikon. Lisäksi otin silmäni käteen ja huomasin lapsien leikkivän.
Paheksun, koska en nähnyt yhtään ätmiä leikkivän lapsukaisten kanssa. Toista se oli ysärillä, jolloin itsekin osallistuin tenavan kasvatukseen.
Se oli sitä sekavaa aikaa kun minullakin oli Aero: https://www.youtube.com/watch?v=OL9BJEkf10o&t=4s
Lapsukaisistakin pidin huolta. Stage7 minullahan oli https://www.youtube.com/watch?v=sBEhL6E_GD0
Paheksuin suuresti
5
89
Vastaukset
Mä kävin leikkimässä taas lapseni kanssa. Se tekee Volkkariinsa kytkinremppaa. Muutama ongelma oli hällä ja alkoi mennä koviksi otteet (hermo meni) ja kävin hiukan auttelee. Taas homma etenee... mutta vähän on leikit muuttuneet 15;sta vuoteen... ei tullut naama mustaksi, kun silloin osallistui leikkeihin... 😁
- Anonyymi
Ei lasten kanssa saa leikkiä sillä silloin lapset saattavat vaikkapa hairahtua sellaisen suvakkiöyhötykseen kuin sosiaalistuminen. Lasten leikeissä saattaapi olla jopa matulapsiakin mukana ja sitä ei Halla-aho nylkyttämättä niele. Halla-ahon katse tulistuu joka ainua kerta kun puhuessa esintyy sana "matu".
- Anonyymi
paskapuhetta lada sulla kommunisti oli....
- Anonyymi
Vastaleikatun nurmikon tuoksu johtuu muuten nurmikon " hädästä". Se levittää tuoksua, jolla koittaa karkottaa lehtiään syövät hyönteiset. Itkekäämme.
W. - Anonyymi
Töiden jälkeinen vapaa aika menee pääosin lapsen harrastuksissa.
Juuri tulin kotio vähän ennen kello 19:00, pitkä päivä kun herää töihin jo kello 6:00.
Nykylasten kasvatus on aktiivisempaa mitä aikaisempina vuosina. Tytär käy harrastamassa kolmea eri harrastusta ja vain kolme päivää on vapaata, ilman ohjattua toimintaa. Pihaleikeissä kehittyy aina joku taito, huono tilanne jos ei ole aikuisia valvomassa mitä kersat tekevät. Kersat voivat kehittyä samaan suuntaan mitä se pihan kusipäisin voimakastahtoinen lapsi:)
AsianVierestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728461KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527630Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521623696Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211811
