Kävin savukkeella ja näin taloyhtiöni vasta leikatun nurmikon. Lisäksi otin silmäni käteen ja huomasin lapsien leikkivän.
Paheksun, koska en nähnyt yhtään ätmiä leikkivän lapsukaisten kanssa. Toista se oli ysärillä, jolloin itsekin osallistuin tenavan kasvatukseen.
Se oli sitä sekavaa aikaa kun minullakin oli Aero: https://www.youtube.com/watch?v=OL9BJEkf10o&t=4s
Lapsukaisistakin pidin huolta. Stage7 minullahan oli https://www.youtube.com/watch?v=sBEhL6E_GD0
Paheksuin suuresti
5
132
Vastaukset
Mä kävin leikkimässä taas lapseni kanssa. Se tekee Volkkariinsa kytkinremppaa. Muutama ongelma oli hällä ja alkoi mennä koviksi otteet (hermo meni) ja kävin hiukan auttelee. Taas homma etenee... mutta vähän on leikit muuttuneet 15;sta vuoteen... ei tullut naama mustaksi, kun silloin osallistui leikkeihin... 😁
- Anonyymi
Ei lasten kanssa saa leikkiä sillä silloin lapset saattavat vaikkapa hairahtua sellaisen suvakkiöyhötykseen kuin sosiaalistuminen. Lasten leikeissä saattaapi olla jopa matulapsiakin mukana ja sitä ei Halla-aho nylkyttämättä niele. Halla-ahon katse tulistuu joka ainua kerta kun puhuessa esintyy sana "matu".
- Anonyymi
paskapuhetta lada sulla kommunisti oli....
- Anonyymi
Vastaleikatun nurmikon tuoksu johtuu muuten nurmikon " hädästä". Se levittää tuoksua, jolla koittaa karkottaa lehtiään syövät hyönteiset. Itkekäämme.
W. - Anonyymi
Töiden jälkeinen vapaa aika menee pääosin lapsen harrastuksissa.
Juuri tulin kotio vähän ennen kello 19:00, pitkä päivä kun herää töihin jo kello 6:00.
Nykylasten kasvatus on aktiivisempaa mitä aikaisempina vuosina. Tytär käy harrastamassa kolmea eri harrastusta ja vain kolme päivää on vapaata, ilman ohjattua toimintaa. Pihaleikeissä kehittyy aina joku taito, huono tilanne jos ei ole aikuisia valvomassa mitä kersat tekevät. Kersat voivat kehittyä samaan suuntaan mitä se pihan kusipäisin voimakastahtoinen lapsi:)
AsianVierestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2111431Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa463974Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1163177Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1452490Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin992211Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2001824Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3091087Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18885Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143795- 56772
