Rukoillaan etteivät väärässä Hengessä joutuvat helvettiin !!!

Kun Pyhä Henki valatasi minut ajattelin kaikki uuskarismaattiset ja karismaattiset jossa minäkin olin ollut harhassa.
Aloin ITKEÄ ja RUKOILLA että Herra,,, päästä heidät valtavasta harhaasta ,, joka on jatkunut ja jatkunut jo kirkkon Augustiniuksen ajasta, kun saatana pääsi hänet huijaamaan,, ettei tarvitse muutos synneistä,, ja orjuudesta, vaan jätti hänet synnin orjuuteen. Perässä tuli Luther..
Eikö sovitaan että me oikein joka päivä Rukoillaan ja pyydetään noitten raukkoitten puolesta !! Että pääsisivät pois karmeasta ja järkyttävästä armonvalheesta ja muita manifestiot,,,. Jotka ilmenee noitten piireissä,,,. Jotka ei ole mitään tekemistä aito Kristillisyyten kanssa..

20

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On saatanallinen harha kuvitella jotkuta Kristukseen uskovaa synnille KUOLLEEMMAKSI kuin jotakuta toista. Kreikan ilmaus METANOIA tarkoittaa yksinkertaisesti mielenmuutosta, ei muuta. Tuo kehotus METANOIA lausuttiin ihmisille, jotka elivät juutalaisen lakiuskonnon ja roomalaisten jumaluskonnon keskellä. Molemmissa niissä Jumala oli arvaamaton ja kostonhimoinen. Tähän ilmapiiriin julistettiin armon evankeliumia ja pyydettiin ihmisiä muuttamaan mieltään Jumalasta.

      • Oletko sellainen fakiiri joka pystyy muuttamaan sun mieli Jumalallinen ??

        Ehkä kuulut johonkin lahkon joka opettaa että kaikki tulis oppia ite ja sen muka toimia eikä niin että Hän pane sun sisään kaikki tiedon aarteet että vaellat ja teet Hänen luonnossa kaikki oikein ??


      • Anonyymi
        Savis kirjoitti:

        Oletko sellainen fakiiri joka pystyy muuttamaan sun mieli Jumalallinen ??

        Ehkä kuulut johonkin lahkon joka opettaa että kaikki tulis oppia ite ja sen muka toimia eikä niin että Hän pane sun sisään kaikki tiedon aarteet että vaellat ja teet Hänen luonnossa kaikki oikein ??

        Sinä et ole sen kuolleempi synnille kuin kukaan muukaan, joka uskoo Jeesukseen. Jos väität muuta, puhut paskaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sinä et ole sen kuolleempi synnille kuin kukaan muukaan, joka uskoo Jeesukseen. Jos väität muuta, puhut paskaa.

        En ole mutta Jumala on joka muuttaa ihmiset Taivallisia..


      • Anonyymi
        Savis kirjoitti:

        En ole mutta Jumala on joka muuttaa ihmiset Taivallisia..

        Jumala kuoletti meidät kaikki jo 2000 vuotta sitten yhdessä Jeesuksen kanssa ristillä kerta kaikkiaan, ja me kaikki olemme nyt Jumalalle yhtä eläviä kuin Jeesus. Ja tätä sinä et tunnu tajuavan.


    • Anonyymi

      Roomalaiskirjeessä apostoli Paavali osottaa ennalta tulevan ajan jolloin Armovälineet ovat kaikille ILMAISIA . Tuo aika oli 1470-1960 ,mutta jatkunee vuoteen 2043 asti. Tuona aikana kun oli ilmainen sana ja sakramentti ja sovitus vailla aneita perustettiin paljon lahkoja.
      Sitä aikaa SEURAA UUSI AIKA 1960-2450 , jolloin on uusi asia joka on , KUOLLEIDEN HERÄTTÄMINEN TAKAISIN ELÄMÄÄN.
      Ei tämä uusi aika tuhoa karismaa, vaan vahvistaa sen? Pitää mennä karismassa niin pitkälle että kuolleet heräävät henkiin.
      Teot ja aneet eivät enää ole määräävässä asemassa oleva sovitusväline. Vaan karismaattiset ihmeet. Olisi hienoa seistä hautausmaalla , ja nähdä kuinka John Bunyan nousee haudastaan.

      • Anonyymi

        Kerrotko ymmärtämättömälle, että millä tavalla sanat ja sakramentit muuttuivat maksullisiksi 1960, ja mistä ihmeestä tuo vuosi 2043 tulee?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kerrotko ymmärtämättömälle, että millä tavalla sanat ja sakramentit muuttuivat maksullisiksi 1960, ja mistä ihmeestä tuo vuosi 2043 tulee?

        Aivan !! Me odotamme me tyhmät !! Opeta meitä oi suuri opettaja.


    • Anonyymi

      Raamattu voi vapauttaa sinutkin helvetin pelosta koska rakkaudellinen Jumala ei ole säätänyt syntiselle ihmiselle rangaistukseksi ikuista vaivaa helvetissä.
      Itse haluaisin pysyä kaukana sellaisesta brutaalista Jumalasta, joka kiduttaa luomuksiaan ikuisesti helvetin vaivoissa.
      Kuinka edes voitte kuvitella rakkaudellisesta Jumalasta jotakin näin kamalaa ja todella loukkaavaa??

      • Mikä ihmeen Jumala on sun Pyhä raamattu joka Vapauttaa sinua eikä Jeesus joka sanoi olevansa ainoa Vapauttaja joka vapauttaa niin että ihminen sitten on todella VAPAA.

        Minun Jumala on todellinen ja Hänen viha on kauhea syntisen kohtaan kun Hän nostaa Raivoava vihaa sinua kohtaan. Tämä toinen puoli niitä kohtaan jotka hylkävät Hänet.


      • Anonyymi
        Savis kirjoitti:

        Mikä ihmeen Jumala on sun Pyhä raamattu joka Vapauttaa sinua eikä Jeesus joka sanoi olevansa ainoa Vapauttaja joka vapauttaa niin että ihminen sitten on todella VAPAA.

        Minun Jumala on todellinen ja Hänen viha on kauhea syntisen kohtaan kun Hän nostaa Raivoava vihaa sinua kohtaan. Tämä toinen puoli niitä kohtaan jotka hylkävät Hänet.

        Jumala ei ole skitsofreeni hullu, vaikka sinä sellaista väitätkin. Tuo jumala on sinun päässäsi.


    • Anonyymi

      Pyhä henki ei valtaa ketään. Tiedä se!

      • Anonyymi

        Sekoamista kutsutaan usein tuolla termillä.


    • Aloittaja kertoo, että Kristuksen kirkko on ollut eksyksissä Augustinuksesta asti ja että Luther jatkoi samoja jälkiä.

      Mitä jos ottaisi sen seuraavan rohkean askeleen ja lähtisi kokonaan ulos Babylonista, ulos kirkosta, ulos kristinuskosta?

      Vain juutalaisuudessa totuus. Eikä juutalainen Jeesus missään kohtaa tuominnut juutalaisuutta uskontona, eikä yksikään apostoleista Raamatussa koskaan luopunut juutalaisuudesta ja aloittanut mitään uutta uskontoa, mitään kristinuskoa.

    • Anonyymi

      Onko tuo Savis sama kuin Saviseutulainen tai TeuvoSuni?

      • Anonyymi

        Ei vaan se on se iänikuinen "Savonraola".

        Joka vaahtoaa omia häpeitään, ja nytkin tajuamattaan rukoilee siis itse itsensä puolesta, sillä hän on vuosikymmenet seurannut erilaisia eksytyksiä, kuten menestysteologia ja ns. synnittömyysoppia.

        Hän siis ihan itse on ns. ääri/ uuskarismaattinen, mutta ei raukka itse sitäkään näe / tajua.


    • On saviksella vielä matkaa, itkua ja vaikerrusta edessä kun älyää ettei maan päältä löydy vihjettäkään mistään jumalasta.

      Tyrkyllä on vain ja ainoastaan ihmisen luomia epäjumalia.

      • Anonyymi

        He-malla on puolestaan vielä matkaa, itkua ja vaikerrusta ennen kuin hän saa pitkään roikkuneen aerobicin historian väikkärinsä valmiiksi. Onko Jane Fonda -tapeteista ollut mitään hyötyä?


    • Anonyymi

      Juu. Eivät joudu helvettiin koska sellaista paikkaa ei todellisuudessa ole olemassa.
      Jumala on rakkaus ja rakkaus ei koskaan saisi aikaan mitään niin järkyttävää kuin ikuista vaivaa tulessa josta et pääse koskaan pois synteesi johdosta.

      • Miten tulet ottamaan vastaan sinun Palkka.

        Room. 6:23

        Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      191
      3105
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      65
      2653
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2240
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1886
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1803
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1691
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      104
      1519
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1176
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1130
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1089
    Aihe