Antaako Jumala Rakkalle Suomelle MM-Kulta Mitallin?

Anonyymi

KAIKKI rukoilemaan Suomelle jää kiekon Kulta mitallia koska Suomi on MEIDÄN Isän Maa ja kanadassa on paljon homoutta ja epä jumalan palvontaa. RUKOILEN myös Jeesusta että Suomi saa MM-mestaruuden Suomeen!

10

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö sinun kannattaisi ennemmin rukoilla, että meidän pelaajat jaksaisivat pelata viimeiseen asti parempaa jääkiekkoa kuin vastustaja? Kyllä suomalaiset haluavat voittaa kultamitalin, eikä ottaa sitä jonkinlaisena lahjoituksena.

    • Anonyymi

      Jeesus rankaisi Suomea koska täällä on homous ja transsuus kunniassa😭

      • Enemmän kuin Kanadassa siis kaiketi?


    • Anonyymi

      1Kor.9:24-25 Ettekö tiedä, että jotka kilparadalla juoksevat, ne tosin kaikki juoksevat, mutta yksi saa voittopalkinnon? Juoskaa niinkuin hän, että sen saavuttaisitte. Mutta jokainen kilpailia noudattaa itsensähillitsemistä kaikessa, he saadakseen katoavaisen seppeleen, mutta me katoamattoman. 2Tim.2:5 Eihän sitäkään, joka kilpailee, seppelöidä ellei hän kilpaile sääntöjen mukaisesti.

    • Anonyymi

      Miksi rukoilet Jeesusta. Eihän se mitään auta. Jeesuskin rukoili Isäänsä, ei itseään.

    • Anonyymi

      Job.16:19 Katso, nytkin on minun todittajani taivaassa ja puolustajani korkeudessa. Joh.14:16 Ja minä olen rukoileva Isää, ja hän antaa teille toisen Puolustajan olemaan teidän kanssanne iankaikkisesti.

    • Minkä ihmeen takia Jumalaa kiinnostaisi pätkääkään, kuka voittaa lätkässä?

    • Anonyymi

      Vitun nuija opettele rukoilemaan oikealla tavalla .
      Katso nyt mitä tuli!
      HOPEA! HÄPEÄ!

    • Anonyymi

      Siunaa rakas Jeesus Suomen urheilijoita!

    • Anonyymi

      Ei tullut Kulta Medaljongia edes olumppialaisista,

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      448
      2906
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      104
      2132
    3. 169
      1722
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      98
      1607
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1606
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1258
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      147
      1134
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      52
      1110
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      982
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      38
      969
    Aihe